Kredi Çekerek Kredi Kartı Borcunu Ödeme

Kredi kartınız ile sorun yaşamak istemiyorsanız, her ay en azından asgari tutarını ödemekle yükümlüsünüzdür. Ki üç dönem boyunca asgari tutarı ödemekte, riskli bir durumdur. Eğer üç ay içerisinde bankaya hiçbir ödeme yapmazsanız, hakkınızda hukuki işlem başlatılır ve yasal takip sürecine girersiniz. Yasal takibe giren bir kişi beş yıl boyunca bankalar ile finansal işlem yapamamaktadır. Yasal takip süresi başlamadan önce böyle bir sıkıntı yaşadığınızda banka avukatı size yeniden yapılandırma teklifi yapabilir. Ama belli bir süre içerisinde bankanıza bir miktar toplu para ödemelisiniz. Ancak bu şekilde yapılandırma yapılır. Ve tüm bu süreçler kredi notunuzu etkilemektedir.

Kredi Çekerek Kart Borcu Ödeme

Bu tür bir durum içerisindeyseniz ve kredi notunuz henüz etkilenmediyse, elbette en mantıklısı kredi kartı borcunu ve varsa başka borçları ödeyip, tek bir yere borçlu kalmaktadır. Eğer kredi kartı borcunuzu ödeyemeyecek durumdaysanız, birden fazla kartınızı tek bir kartta toplamak en makul seçenektir. Böylece her borçtan ayrı ayrı faiz almadan, tek bir faiz ile tüm borcu düzenli şekilde ödeyebilirsiniz. Peki, bu ödemeyi nasıl yapacağız?

Bahsettiğimiz sıkıntılardan birini veya birkaçını yaşıyorsanız, bankaların kredi kampanyalarına göz gezdirebilirsiniz. Faiz oranlarını kontrol ederek, bankaları karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç kredilerinde her bankanın yapacağı taksit farklıdır. Bu sebeple bu da bir karşılaştırma konusu olabilir. Size en uygun olan vade seçeneğini seçebildiğiniz müddetçe, kendinize ödeme kolaylığı yaratmış olursunuz.

Kredi Kartı Borcu Kapatma Nasıl Yapılır?

Bunun sonucunda seçtiğiniz bankanın en yakın şubesine gerekli belgeleriniz ile giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizinle ilgilenen banka görevlisine muhakkak kredi kartı borçlarınızı kapatarak, borçlarınızı tek bir yerde ödemek istediğinizi izah edin. Çünkü banka görevlisi siciliniz hakkında tarama yaparken, mevcut kredi kartı borçlarınızı da görecektir ve bu da kredi almanız için eksi bir durum yaratacaktır. Krediniz elinize geçtiği an direk kredi kartı borçlarınızı ödemelisiniz. Böylece kredi notunuz gecikmelerinizden etkilenmeden yükselecektir.

Eğer sizde bu yolu kullanarak kredi kartı borcunuzdan kurtulmak istiyorsanız, bütçenize en uygun faiz oranlı bankayı seçmelisiniz. Seçiminizi doğru yaptığınız müddetçe, ödemeleriniz oldukça kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir