Kredi Kartı Borcu Avukatlık Olursa Ne Olur?

Eğer siz de sahip olduğunuz kredi kartlarını kontrolsüz ve plansız bir şekilde harcayarak ödeme süreçlerinizi de hesaplamadan hareket ediyorsanız, kredi kartı borçlarınız ile başınızın belaya girmesi işten bile olmayacaktır. Bu konuda sıkıntı yaşamakta olan kişilerin sayısı oldukça fazla olmak ile beraber günümüzde milyonlarca kişi “Kredi kartı borcu avukatlık olursa ne olur?” diye merak etmekte yaşamakta olduğu durumun sonuçları ile alakalı bilgi almak istemektedir.Eğer sizin de kullanmakta olduğunuz kredi kartlarına ait olan borçlar kontrolden çıktı ise ve avukatlık olmaktan korkuyorsanız ya da hali hazırda avukatlık olan borçlarınız varsa yazımızın devamında mevcut olan bilgiler ile bundan sonraki süreç ile alakalı olarak bilgi alma olanağınız bulunmaktadır.

Kredi Kartı Borcum Avukatlık Oldu Ne Olur?

Ülkemizde hizmetlerine devam eden bankaların hemen hemen hepsi tahsil edemedikleri borçlar için bünyelerinde mevcut olan avukatları devreye sokarak söz konusu olan bu problemi onlar aracılığı ile hukuki zemine taşımak ve bu sayede de mümkün olacak en hızlı şekilde olumlu bir sonuç almak ve paralarını tahsil etmek istemektedir. Bu noktada ilk olarak yapılmakta olan iş mevzu bahis olan avukatların borçlu kişileri arayarak ödeme yapmalarına yönelik olarak aramalarıdır. Eğer sizinle de bankanızın avukatı bu amaç ile iletişime geçmiş ise mevcut olan ödeyemediğiniz borcunuz için hukuki sürecin başladığını anlayabilirsiniz.

Eğer söz konusu olan bu uyarıya rağmen yine ödeme yapma olanağı bulamazsanız bu sefer yine avukatlar sizinle iletişime geçerek haciz sürecinin başlayacağına dair bilgi verecektir. Bu uyarıdan kısa bir süre sonra da icra memurları tarafınıza gelecek evinizde ya da iş yerinizde borcunuza karşılık olarak alabilecekleri malları tespit edecektir.

Bu keşiften sonra yine ödemenizi yapmanız icra memurları size uyarıda bulunacak ve kısa bir süre de mühlet verecektir. Bu aşamada ne yapıp yapıp borcunuzu ödemelisiniz çünkü bir sonraki süreçte kesin olarak mallarınıza icra gelecektir. Eğer yine ödemenizi gerçekleştiremezseniz verilen süre dolduğu zaman mallarınıza el konulacak ve borcunuz bu şekilde tahsil edilecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir