Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Bankalar müşterilerine hem kendi bankalarında olan hem de başka bankalarda olan kredi kartı borçlarını kapatabilecekleri kredi ürünleri sunmaktadır. Kredi kartı borcu kapatma kredisi sayesinde bütün kredi kartı borçlarınızı kapatarak sadece krediye ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı borcu kapatma kredisi herkese verilir mi?

Kredi kartı borcu kapatma kredisi ilk bakıldığında bütün kredi kartı borçlarını kapatabileceğimiz bir kredi gibi görülmektedir. Ne yazık ki bankaların müşterilerine sunduğu bu kredi bu kadar kolay onaylanmamaktadır. Bankalar bu tür borç kapatma kredilerinde her zaman ki gibi kredi risk puanınızı göz önünde bulundurmaktadır. Bu yüzden kredi kartı borçlarınız yüzünden kredi puanınızda düşüşlerin gerçekleşmemesi gerekmektedir.

Bu kredi ürününden yararlanmak için ön görüşen bazı şartlar vardır. Bu şartlardan biri kredi kartı borcunuzun takibe düşmemiş olmasıdır. Takibe düşen kredi kartı borcu için bu tür krediler çekmezsiniz. Ayrıca kredi kartı ödemelerinizi geç yapıyorsanız bu da bir sorun demektedir. Siz geç ödeme yaptıkça kredi puanınızda düşmeler olacaktır. Bu düşmeler sonucunda kredi kullanabilme olasılığınız düşecektir. Bu iki durum haricinde ise borç kapatma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi durumlarda bu krediye ihtiyaç olunduğunu merak ediyorsanız, eğer sizin kredi kartı borcunuz varsa ve sadece asgarisini ödeyebiliyorsanız bu durum kredi puanınızı aşırı derecede olumsuz etkilemeyecektir. Bu yüzden günü geçmeden ödeyeceğiniz asgari tutarlar sizin kredi kullanabilecek kadar kredi puanınızın oluşmasını sağlayacaktır. Bankalar da bu durumda kredinizi onaylayacaktır.Ayrıca bir kaç bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız ve kredi faizleri size uygun geliyorsa bütün borçlarınızı bir kredide toplayarak kredi kartlarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede sadece kredinizi ödersiniz ve başka bir yere borcunuz kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir