Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir Mi?

Kredi kartı kullanmak günümüzde ödeme yapma süreçlerini son derece kolay bir hale getirmek ile beraber bu durum pek çok kişinin de kontrolsüz bir şekilde harca yapmasına neden olmaktadır. Günümüzde oldukça fazla sayıda kişi kontrolsüz bir şekilde yaptıkları kredi kartı harcamalarından mustarip olmakta ve an çok akıllara takılan konu “kredi kartı borcu ödenmezse eve icra gelir mi?” sorusu olmaktadır. Bahsi geçen durumdan dolayı sıkıntı yaşamakta olan kişilerin sayısı son derece yüksek olduğu için kredi kartı borcu ödenmediği zaman yaşanacak olan sıkıntılardan bahsetmek faydalı olacaktır. Bu süreç ile alakalı olarak merak ettiğiniz her şeyi yazımızı okuyarak öğrenme olanağı yakalayabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemedim Ne Olur?

Eğer siz de “Kredi kartı borcumu ödeyemedim ne olur?” diye düşünenlerdenseniz ilk aşamada ödeme yapmadığınız zaman ortaya çıkacak sıkıntıları ve daha sonra bu durumu nasıl düzeltebileceğinize dair araştırma yapmanız ve fikir almanız faydalı olacaktır. İlk olarak söylemeliyiz ki kullanmakta olduğunuz kredi kartına ait olan borçları üç ay üst üste aksatırsanız bankanızda çalışan bir yetkili tarafından aranacak ve uyarılacaksınız. Bu görevli size bir an önce kredi kartı borçlarınızı gecikme faizleri de dahil olmak üzere ödemenizi söyleyecektir. Bu uyarıdan sonra ödemenizi yaparsanız hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. Ancak ödemezseniz bundan sonra bankanızın yapacağı sonraki işlem borcunuzu avukatlar aracılığı ile tahsil etmek olacaktır.

Banka ile çalışmakta olan avukat ya da avukatlar bu süreçten sonra sizinle iletişime geçecek olan kişilerdir. İlk aşamada hemen ödeme yapmanızı ve bu şekilde hareket ederseniz avukatlık masraflarında da indirim yapacaklarını belirtmekte olan avukatlar eğer bunu gerçekleştirmezseniz de icra yoluna başvuracaklarını söyleyeceklerdir.

Tüm bu uyarılara rağmen yine de ödeme yapma imkanı bulamazsanız mevzu bahis olan bu avukatlar icra memurları ile evinize ya da iş yerinize gelecek ve borcunun karşılığında alabileceğiniz malları tespit edecektir. Eğer yine de borcunuzu ödeyemezseniz tespit edilmiş olan mallara bir süre sonra haciz gelmesi söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir