Kredi Kartı Borcu Olan Kişiye Kredi Verilir mi?

Kredi ürünlerine olan artış ile birlikte kişiler kredi kartı borç ödeme konusunda sıkıntı çekmektedirler. Kredi borçlarını ödemekte zorlanan kişilerin bilindiği gibi findeks kredi notu düşük olmakta ve herhangi bir kredi ürünü almak istediklerinde sorun yaşanmaktadır.

Kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılması halinde KKB sorgusu olumlu ise ve takibe alınma kara listeye girme gibi sorunlar yok ise kredi almakta herhangi bir zorluk yaşanmamaktadır. Bankalar kredi verip vermeme konusuna karar vermek için tüketicilerin kredi notuna bakmaktadır.

TC kimlik numarası ile kredi kayıt bürosundan yapılan sorgulamaya KKB denilmektedir. Bankaların düzenlemiş olduğu sisteme göre kişilerin kredi ödemeleri düzenli ve zamanında ise findeks kredi notunu yüksek vermektedir. Ve bu şekilde kredi notu yüksek olan kişilerin kredi alma konusunda sıkıntı yaratılmaz.

Geçmişte yaşanmış olan kredi kartı ödemelerindeki gecikmeler veya takibe alınma durumu yok ise kredi alabilmek kişiler için çok kolay olmaktadır. Bankalara olan borcun ödenmesi için banka müşteri ile anlaşma yoluna gitmeyi tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir