Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı kullananlar oldukça avantajlı alışveriş yapmanın yanında bir de sorumlulukları vardır. Kişi kredi kartından yaptığı alışverişler sonucunda bankaya olan borçlarını zamanında eksiksiz ödemesi gerekmektedir. Bankalar kredi kartı borcu öderken zorluk çekenler için asgari tutar ödeme imkanı sunarlar. Ancak bu durumda da ödenmeyen tutara faiz işlemektedir. Kredi kartı borcunuzu ödemezseniz de hukuki işlemler başlar. Bu tür ödeme sorunları yaşıyorsanız kredi kartı borcu taksitlendirme işleminden yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı borcu nasıl taksitlendirilir

Kredi kartı borcunuz varsa ve ödeyemiyorsanız öncelikle kredi kartını kapatabilecek bir yol aramalısınız. Örnek olarak bir süre ek iş yaparak borçlarınızı kapatma imkanı bulabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa en kötü ihtimal olarak kredi kartınızın asgari ödeme tutarını ödemelisiniz. Tabi ki asgari tutarı ödedikçe ödemediğiniz tutara banka faiz işletecektir. Ancak asgari tutarı ödedikten sonra kredi kartından alışveriş yapmazsanız borcunuz azalmaya başlayacaktır.

Borcunuzu hiç bir şekilde kapatamıyorsanız ve toplam borcu yapılandırmak istiyorsanız bu sefer bankalar ile görüşmelisiniz. Bankalar bu tür sorunlar yaşayan müşterilerine bazı çözümler sunmaktadır. Bu çözümlerden en yaygın olan kredi kartı borcu taksitlendirme yöntemi, kredi kartınızın belirli bir bölümünü taksitlendirmektedir. Örnek olarak taksit borcunuzu taksitlendirme veya asgari tutarı ödedikten sonra kalan tutarı taksitlendirmektir. Bu tür imkanlardan yararlanırken iyi düşünmelisiniz. İlk bakışta taksitlendirme sizlere faydalı gelebilir ancak bankanın uygulayacağı yüksek faiz oranları sizi daha zor duruma düşürebilir.Kredi kartı taksitlendirmek için ihtiyaç kredisi de kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus ise kredi kart ödemelerinizi geciktirmeye başladığınızda ihtiyaç kredisinden en kısa sürede yararlanmanız gerek. Çünkü siz eksik veya geç ödeme yaptıkça kredi puanınız düşecektir. Buda kredi kullanmanıza engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir