Kredi Kartı Harcamalarımıza Dikkat Edelim

Kredi kartı harcamalarınıza dikkat edelim. Kredi kartının hayatımıza girmesi ile, pek çok alanda kolaylıklara sahip olduk. Çok yüklü miktarda alışverişleri taksitli ödeme şansı, dünyanın öbür ucundan alışveriş yapma imkanı, aldığınız hizmet ya da ürünün ödemesini bir sonraki ay yapma gibi imkanlar sundu. Cebimizden nakit çıkışı olmadığı için de, oldukça keyifli alışveriş imkanı sunuyor. Fakat, bu hayatımızı kolaylaştıran imkanı doğru kullanmadığımız takdirde ise, çok daha sıkıntılı durumlara düşmemize neden olabiliyor.

Kredi kartı harcamalarımıza dikkat edelim. Bir kere kredi kartı alışverişine başladığınızda, devamı çok sık gelecektir. Nasılsa taksitli ödeyeceğim, bir daha ki ay hallederim, kartta limit var derken, birden sadece kendinizi kredi kartı borcu öderken bulabilirsiniz. Bu durum da bütün alışveriş yapma keyfinizi kaçırabilir.

http://kredikarti.org tavsiye ediyor Kredi kartı ile alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle kredi kartı harcaması yaparken, kredi kartınızın hesap kesim tarihini bilmeniz önemli. Kredi kartı hesap kesimleri, her ayın belli bir gününde gerçekleşir. Hesap kesim tarihinizden bir hafta sonra kredi kartı ödemeniz gelir. Bu tarihi maaş aldığınız döneme göre ayarlarsanız, ödeme güçlüğü çekmezsiniz.

kredi kartları
kredi kartları

Kredi kartı hesap kesim tarihi ile ilgili diğer önemli konu ise, harcamalarınızı bu tarihe göre yapmalısınız. Örneğin, hesap kesin tarihiniz ayın 20’si ise, 20’sinden önce yapacağınız alışverişlerin ödemesini o dönemde, hesap kesim tarihinden sonraki yapacağınız alışverişler diğer aya yansıyacaktır. Ufak çaplı alışverişlerinizde çok taksit yapmak yerine, imkanınız varsa kredi kartına bulaşmadan nakit yapmayı da tercih edebilirsiniz. Kredi kartını ufak tefek şeyler için değil de, yüklü miktarlardaki ürün ya da hizmetleri alırken kullanmayı tercih ederseniz, hem önemli ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz, hem de bu büyük miktarları taksitli olarak geri ödeme şansınız olur. Bu da bütçenizi asla zorlamayacaktır. Kredi kartı kullanımı doğru yapıldığı zaman, istediğiniz her şeye sahip olma şansınız var. Fakat, doğru kullanılmadığı takdirde, uzun yıllar kredi kartı borcu ödemeniz gerekebilir. Bu yüzden, kredi kartı harcamalarımıza dikkat edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir