Kredi Kartı İle Doğalgaz Faturası Ödeme Üzerine

Kış aylarındayız…kafamız hep yazı düşünüyor değil mi? Ancak hayaller kurarken günlük hayatımızı idame ettirmek için yapmamız gerekenler ve görevlerimiz var. Bunların en başında faturalar geliyor. Evimizin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığımız ödemeler var mesela elektrik, su, yakacak faturalarımız. Önceleri yakacak olarak soba kullanılırdı bazılarımız hala özler onu, ancak gelişim gösterdiğimiz zamanlar da soba yerini doğalgaza ayırdı ve herkese büyük kolaylık sağladı. Odun, kömür derdi olmadan hatta onu temizlemek, sobayı yakmak, yaz geldiğinde onu kaldırmak gibi işlerden hepimizi kurtardı.

İnternetten Doğalgaz Faturası Ödeme

Sadece bir düğmeyle açıp kapatıp hatta istediğimiz sıcaklığa getirme şansımız doğdu. Bize sunulan bu imkan ön ödemeli ve faturalı olarak 2 çeşidi var.

  • İlki kart sistemiyle çalışıyor, kartınıza istediğiniz Tl tutarında gaz alıyorsunuz ve sayacınıza onu yükleyip ısınabiliyorsunuz,
  • bir diğeri de faturalı doğal gaz

Genellikle bir ay ya da 45 günlük doğal gaz kullanımınızın aynı elektrik ve su faturası gibi faturaya yansıması olarak sistem işliyor. Ancak yoğun iş temposundan fatura yatırmayı bile unutur hale geliyoruz. Bulunduğunuz şehrin doğal gaz şirketinin kendine ait fatura yatırma yerleri kullanılabilirken bunu banka ATM’lerinden ve işin başınızdan kalkmadan bankanızın internet bankacılığından kredi kartınız hatta hesap kartınızla yapabiliyorsunuz. Hatta daha büyük kolaylık sağlandı ve bağlı olduğunuz doğal gaz şirketinin internet sitesinde online işlemler bölümünden kredi kartınız ile fatura ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir