Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkesin alışverişlerden çok sevdiği kredi kartı bazı durumlarda başımızı ağrıtabilir. Ne kadar kolay alışveriş, indirimler, puanlar kazandırsa da doğru kullanılmadığında en büyük düşmanımız olabilir. Bu yüzden kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu noktalara dikkat edildikçe kredi kartı sizlere hiç bir şekilde zarar vermeyecektir.

Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise kredi kartının limitinin sizin paranız olduğunu bilmelisiniz. Kredi kartı ile alışveriş yaparken nakit ödemediğiniz için sanki banka sizin yerinize ödüyormuş havası vardır. Eğer buna fazla kapılırsanız kısa bir süre sonra ekstrenizde ki büyük rakamları görebilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişleri kendi paranızla yaptığınızı unutmayın.

Kredi kartı ile yaptığınız taksitli alışverişlerde her zaman planlı olun. Bütçe planı yapmadan kredi kartınıza taksitli alışverişler yapmayın. Çünkü plansız yapılan alışverişler sonrasında taksit tutarları birikerek ekstrede büyük meblağlara ulaşabilir. Buda sizi yine zor durumda bırakacaktır. Ayrıca hepimizin bildiği gibi kredi kartı yıllık aidat ücretleri oldukça fazla. Düzenli kredi kartı kullanıcısı iseniz kredi kartınıza iki adet otomatik ödeme talimatı vererek aidat ücreti ödemekten kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir