Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartı nedir diye sorarsanız sizler için hem avantaj olabilir hem de dezavantaj olabilir. Ödemelerinizi kredi kartı ile yaparak bir çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi taksit imkanlarıdır. Kredi kartına sahip olduğunuzda alışverişlerinizi taksitle yapabilirsiniz. Taksit ile ödemenin avantajı ise bütçenizi zorlamadan bir çok şeye ihtiyacınız olabilir. Örneğin bir bilgisayar almak istiyorsanız bunu taksitlere bölerek bütçenizi zorlamadan alabilirsiniz.

Kredi kartı avantajlarından bir diğeri ise puanlardır. Sabit harcamalarınız varsa bu harcamaları kredi kartı ile yaptığınızda bankalardan puan kazanabilirsiniz. Örnek olarak arabanız varsa ve sürekli yakıt alıyorsanız bunu kredi kartı ile yaptığınızda sürekli puan kazanacaksınız. Kazandığınız puanları ise istediğiniz gibi bedava alışveriş yaparak harcayabilirsiniz.

Kredi kartı dezavantajları ise doğru kullanılmadığında bazı sorunlar yaşanabilir. Kredi kartı kullanımında eğer bütçenizi zorlayacak harcamalar yaparsanız bu sefer kredi kartı borçları ile uğraşabilirsiniz. Bu durumda ise artık kredi kartı sizler için kabus olabilir. Kredi kartı ile alışveriş yaparken kendi paranızı harcadığınızı unutmayın. Bu yüzden bütçenizi zora sokabilecek alışverişlerden uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir