Kredi Kartı Satış İptali Süresi

Kredi kartlarının kullanımı sunmakta olduğu avantajlardan dolayı her geçen gün artmakta iken bu işlem ile alakalı olarak gerçekleştirilmesi gereken pek çok farklı süreç de ortaya çıkmakta ve bunlar arasından bir tanesi de kredi kartı satış iptali olmaktadır. Pek çok kişi bahsi geçen bu ödeme aracı ile gerçekleştirdikleri işlemleri kimi zaman iptal etmek istemekte ve bu aşamada en çok merak ettikleri konu ise kredi kartı satış iptali süresine dair olmaktadır.

Kredi Kartı Satış İptali Süresi Ne Kadardır?

Alışveriş yapılmakta olan yerlerin pek çoğu ne yazık ki kendi menfaatlerini korumak amacı ile bahsi geçen konuda çok da doğru bilgilendirme yapmamaktadır. Adı geçen bu yerlere satış iptali yapmak amacı ile gittiğiniz ya da bu yerlerden bilgi almak istediğiniz zaman genel olarak size oldukça kısa bir zaman vermektedirler. Hatta bu yerlerin genel olarak bir hafta ya da on gün içerisinde iptal işlemi yaptırma hakkınızın olduğu yönünde açıklama yaptıkları sıklıkla rastlanan durumlardan olmaktadır. Hatta bazı durumlarda yapılan satış işlemine ait olan  faturalara ya da kart sliplerine de bu bilgi yazılmaktadır.

Kredi Kartı ile Yapılan Satışlar Ne  Kadar Sürede İptal Edilir?

Kredi Kartı ile Yapılan Satışlar Ne  Kadar Sürede İptal Edilir?

Bu aşamada yapmanız gereken tek şey adı geçen yerlerin yapmakta oldukları söz konusu açıklamalara çok da itibar etmemektir. Çünkü bu bu şekilde hareket etmek müşteriler için son derece büyük hak mahrumiyetlerine neden olmaktadır. Bu yüzden bilmelisiniz ki ülkemiz Ticaret Kanunu uyarınca kredi kartları ile yapılmakta olan satış ya da alışveriş işlemlerini ortalama olarak altı ay içerisinde iptal ettirmek gibi bir hakkınız mevcut olmaktadır.

Siz de hukuki olarak tanınmış olan bu hak doğrultusunda hareket ederek yaptığınız işlemin üzerinden geçen altı ay içerisinde iptal ettirebilirsiniz. Bunun için ise yaptığınız ödemeye dair olan fiş ya da faturanın da talep edilebileceğine dikkat etmeniz son derece önemli olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir