Kredi Kartı Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

Günümüz Türkiye’sinde mevcut olan işsizlik problemi nedeni ile oldukça fazla sayıda kişi iş bulabilmek amacı ile arayış içerisine girmekte ve noktada en uygun çalışma şartları bankalarda bulunmakla beraber, söz konusu yerlerde istihdam edilme olanağı en kolay olan iş kolu kredi kartı satış temsilcisi olarak çalışmaktır. Bankaların sıkı bir mülakat ve sınav sürecine tabii tutmaksızın personel aldıkları bir bölüm olan satış temsilciliği söz konusu bu özelliği nedeni ile oldukça fazla rağbet görmekte olan bir iş kolu olmakla beraber, kredi kartı satış temsilcilerinin ne iş yapacağı konusu da oldukça merak edilmekte olan konular arasında yer almaktadır.

kredi kartı satış temsilcisi
kredi kartı satış temsilcisi

Kredi kartı satış temsilcisi olarak çalışmakta olan kişilerin yaptıkları işleri anlatmamız gerekir ise, bankaların sunduğu en tercih edilir hizmetlerden olan kredi kartları ya da kredi kartlarına bağlı olarak sunulan kampanyaların direk olarak satışını sağlamak ile yükümlü olduğu kişilerdir. Bu işi asıl olarak yapmakta olan birim çağrı merkezleri olmakla beraber, müşteri temsilcileri aracılığı ile ulaşılamayan ya da sunulacak olan hizmetin bu yol ile ulaşabilir bir hizmet olmaması durumunda bu işin sorumluluğu direk olarak kredi kartı satış temsilcilerine geçmektedir.

Bu işi yapan kimselerin çalışma alanı herhangi bir ofis ve benzeri kapalı alanlar olmayıp, söz konusu işi yapan kişiler direk olarak saha çalışması sürecine dahil olmaktadırlar. Mevcut olan müşteri profillerine hizmet ulaştırmak için çalıştıkları bankanın sunduğu ulaşım olanakları dahilinde satışını yapmakla yükümlü oldukları ürünleri tanıtmak amacı ile müşteriler ile temas kurmaktadırlar. Bu süreç ile ilgili olarak satışını sürdürdükleri ürünler dahilinde kredi kartları ve bu kartları kullanmaya yönelik olarak kullanılan POS cihazları bulunmaktadır.

Tüm bu anlatılan bilgiler dahilinde kredi kartı satış temsilcisi olarak çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken özellikler arasında, aktif olarak sahada çalışma konusunda istekli olmaları, iletişim kurma konusunda azami derecede yetenekli olmaları ve ikna kabiliyetlerinin son derece gelişmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu işte başarılı olmaları oldukça zor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir