Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı kullanma alışkanlığımız o kadar arttı ki artık ekmek alırken bile nakit kullanmayıp kredi kartı kullanıyoruz. İşte bizim için hayati önemi olan o küçük kart kırılırsa?

Aslında panik yapmaya hiç gerek yok. Çünkü kartımız kırıldığı zaman çalınma gibi riskli bir durum yok. Eğer çip kısmı kırılırsa arkasındaki siyah manyetik şerit ile alışveriş yapmaya devam edebiliriz, ya da tam tersi manyetik şeridi  hasar görürse çip kısmıyla işlem yapabiliriz tabii atm ye takmamak şartıyla.

Gerek cebimizde taşıyıp yanlışlıkla oturmak ya da çantada, cüzdanda kırılması gibi değişik sebeplerle kartlarımız kırılabilir. Hemen bankamıza haber vermeli ve yenisini talep etmeliyiz.

Kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım?

Kartların gelme süreleri ve teslim şekilleri bankadan bankaya değişir. Genelde bir hafta on gün içinde yeni kart elinize geçer. Kartınızın adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da şubeden almayı isteyebilirsiniz. Çoğu banka güvenlik amaçlı şubeden teslim alınmasını daha çok desteklemektedir.

Yeni kartınız elinize geçene kadar eski kartınızı atmazsanız online olarak alışverişlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir