Kredi Kartına 6 Ay Taksitle Cep Telefonu Başladı mı?

Birkaç yıl önce yapılan bir yasaya göre kredi kartına taksitli olarak cep telefonu almak yasaklanmıştı. Bu hem cari açığı azaltmak hem de kişilerin mağduriyetini önlemek amacıyla atılmış olan bir adım olarak dikkat çekmekteydi. Bu süre zarfında insanlar ya cep telefonu alabilmek için bütün parayı eşin olarak vermek durumunda kalmakta ya da, bankalardan kredi çekerek bütün parayı bu şekilde ödemeyi tercih etmektedir.

Kredi kartıyla telefon almak isteyenlerin çok yüksek rakamlarda telefonlar alarak daha sonra zor durumda kalmaları sebebiyle devlet bu duruma el atarak kredi kartıyla cep telefonu almayı engellemiştir. Kredi kartıyla cep telefonları alınması engellendiği için de vatandaşlar zor durumlarda kalmakta, pek çoğu da telefonunu değiştirememektedir.

Ancak bazı elektronik mağazalar bankalarla anlaşmaya gitmiş ve yalnızca alacağı ürün için kredi verilmesi konusunda bir kampanyaya imza atmıştır. Bu sayede de vatandaş elektronik mağazada beğendiği ürünün fiyatını bankada belirterek krediyi almakta ve marketlerde de kullanabilmektedir. Bu kampanya oldukça ilgi çekse de, 6 ay taksitle cep telefonu alma konusunda belirli adımlar atılmaktadır.

Kredi Kartı İle Samsung Galaxy S7 Alma

Buna göre 2013 yılında kaldırılmış olan cep telefonu alma, yeni gelecek olan uygulamayla, 6 ay taksitle cep telefonu ve bilgisayar alma olarak değiştirileceğe benziyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı yapmış olduğu açıklamada, sorunun yakın zamanda çözüme kavuşturulacağını açıklamış ve bu sayede de vatandaşların taksitle cep telefonu alması kolaylaşmıştır.

Bakan cari açık ve etkilerin hesaplanarak çalışmanın bu yönde tamamlanacağını açıkladı. Buna göre 4 ile 6 ay arasında taksit imkanı sunabileceklerini ve hangi ürünlerin bu kampanyaya dahil olacağının da bu sayede belirleneceğini ekledi. Ekonomik olarak durumun belirlenmesinden sonra yapılacak olan taksit imkanıyla cep telefonu başta olmak üzere elektronik aygıt satışlarının da yükselmesini beklediklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir