Kredi Kartına Takla Attırma

Kredi kartı kullanmak her ne kadar işlerimizi kolaylaştırsa da bu konuda dikkatli ve temkinli olunmadığı zaman çok büyük sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda kendilerine çıkar yol arayan kişilerin uyguladığı seçeneklerden biri de kredi kartına takla attırma işlemi olmaktadır. Bu şekilde kartlarına ait olan ödemeleri erteleyerek idare etmek mümkün olmakta ve son zamanlarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kredi Kartına Takla Attırmak Nedir?

Günümüzde pek çok kişi ihtiyaçlarını ve hatta bazı durumlarda geçimini sağlamak amacı ile birden fazla kredi kartı kullanmakta ve çoğu zaman da bu kartların kontrolünü kaybetmektedir. Üstelik bahsi geçen bu sıkıntılı duruma düşen kişilerin sayıları  hiç de az olmamaktadır. Bu kişilerin borçlarını ödemeleri mümkün olmasa en azından durumu kurtarmak için uygulamakta oldukları karta takla attırma yöntemi çok da çözün odaklı olmamak ile beraber bu sisteme ait bazı belli başlı detaylar aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

Kredi Kartına Nasıl Takla Attırılır?

 

Kredi Kartına Takla Attırmak Ne Demektir?

Bu işlem tamamen kredi kartlarının nakit avans çekme uygulamasına dayanmaktadır. Bahsi geçen bu kişiler ilk olarak kartları ile harcama yapmakta ya da nakit olarak para çekmektedirler. Daha sonra söz konusu olan bu borçlarını ödeyecek gücü bulamadıkları zaman ellerine geçen maaşları ya da daha başka paralar ile borçlarını kapatmakta ancak kredi kartlarına yatırmış oldukları bu tutarı aynen geri çekerek kullanmaktadırlar. Daha sonra ise yine maaşları ile borçlarını kapatarak yeniden para çekmektedirler. Bu süreç anlatıldığı gibi kısır döngü olarak devam etmektedir.

Kredi Kartına Nasıl Takla Attırılır?

Bu işlem her ne kadar problemleri çözüyor gibi görünse de deyim yerinde ise günü kurtarmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Çekilen her nakit avans ya da yapılan her harcama faize girdiği için belli bir zaman sonra ödeme yapmak mümkün olmamakta ve bahsi geçen bu borçlar hukuki sürece girene kadar ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı da kartınıza takla attırmak yerine dikkatli kullanmak ve düzenli olarak ödeme yapmak çok daha doğru bir hareket olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir