Kredi Kartını İnternetten Online Alışverişe Açtırma

Bir çok kredi kartı kullanıcısı internetten alışveriş yapamıyor ya da yapmak istemiyor. Çünkü internette alışveriş yapmanın güvenli olmadığına inanıyorlar. İnternette kredi kartı bilgilerimiz çalınıp, başka yerlerde ya da alışverişlerde kullanılmasından dolayı, birçok kişi kredi kartı ile online alışveriş yapmıyor. Bu gibi sorunların yaşanmaması için birçok kişi kredi kartını değil, bankamatik kartını kullanmayı tercih ediyor. Ama bankamatik kartınızda her zaman limitiniz olmayabilir. Bu sorunları da yaşamamak için, bankamatik kartımızın içinde her zaman para bulundurmak zorundayız. Hatta bir çok banka müşterilerinin, internetteki alışverişlerinde tedirginlikler yaşadıkları için, sanal kartlar çıkarmışlardır. Özellikle online oyun bağımlıların  olan kişiler sanal kartları kullanmaktadırlar. Bu kartlar basım olmayan, sadece bankanın verdiği şifre ile çalışan kartlardır. Hemen hemen tüm bankalar müşterilerin sanal kart hizmeti sunmaktadır. Ama sonuçta yine sanal kartlarımıza para yüklemek zorundayız.

Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açtırmak

kredi kartı
kredi kartı

Artık kredi kartı bilgilerimizin çalışması o kadar kolay değil. Özellikle bankaların bu gibi sorunların oluşmasından dolayı, çok sıkı bir güvenlik oluşturmak için ellerinden gelen son teknolojileri kullanmaktalar. Tek kullanımlık şifre ile, kredi kartınızın bilgilerinin çalınması engellenmekte. Ama kredi kartınız internette online alışverişlere açtırmadığınız taktirde, alışveriş yapamayız. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz taktirde, işlem başarısız diye sinyal verecektir. Bunun için kredi kartınız hangi bankanın ise, müşteri hizmetlerini arayarak, kişisel bilgilerinizi teyit ettirdikten sonra, kredi kartınızı internette online alışverişe açtırabilirsiniz. Yada bankanızın size en yakın şubesine giderek de kredi kartınızı internetten online açtırabilirsiniz.

Kredi Kartı Tek Kullanımlık Şifre Alma

Kredi kartınızı açtırdığınız zaman, her alışverişlerinizde tek kullanımlık şifre iletişim bilgilerinize gelecektir. Bu şifrenizi gererek alışverişleriniz güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yani siz iletişim bilgilerinize gelen mesajı girmediğiniz taktirde, alışverişiniz onaylanmamaktadır. Bu nedenle kredi kartınızın bilgileri çalınsa bile tek kullanımlık şifre sayesinde alışverişe açık olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir