Kredi Notu Öğrenme

Bankaların kredi, kredi kartı ve esnek hesap ürünlerinden yararlanmak istiyorsanız kredi notunuzun gerekli olan puan seviyesinde olması gerekir. Peki, kredi notu öğrenme  işlemi nasıl yapılır.

Kredi notu bilgileri Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından takip edilmekte ve saklanmaktadır. Kredi notu öğrenme işlemi içinse www.kkb.com.tr web adresine üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra gerekli işlemleri yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz anında sizlere sunulacaktır. Sizlere sunulan raporda kredi notunuz, kullandığınız krediler ve risk durumunuz yazıyor olacak. Bankaların kredi ürünlerine başvurmadan kredi notunuzu öğrenebilir ve size kredi çıkıp çıkmayacağınız önceden görmüş olursunuz.

Kredi notu öğrenmek için ayrıca bankaları da kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kredi notu öğrenmek için bankaların internet bankacılığından kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Çoğu banka günümüzde kredi notu sorgulama hizmeti vermektedir. Tek yapmanız gereken internet bankacılığına giriş yaparak kredi notunuzu sorgulatmak. Bu işlem sonrasında da alacağınız rapor Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilen rapordur.

Her iki işlemde de kredi notu öğrenme ücreti mevcuttur ve bu ücreti ödemek durumundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir