Kredi Notu Sorgulama

Kredi ve kredi kartı imkanlarından faydalanmak için kredi notunuzun istenilen seviyede olması gerekmektedir. Kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmek için kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notu sorgulama işlemi bundan bir kaç yıl önce sadece bankalar yapabiliyordu. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan veriler sadece bankalar tarafından sorgulanabiliyordu. Ancak günümüzde kredi notu sorgulama işlemini artık herkes yapabilmektedir. Bu sorgulama işlemini yapmak için de iki yol izleyebilirsiniz. Bu yollardan biri Kredi Kayıt Bürosu sistemini kayıt olarak yapılan sorgulama işlemidir. Bir diğeri ise bankaların internet bankacılığından verdiği kredi notu sorgulama hizmetidir. Her iki yöntemde de yapacağınız sorgulama karşılığında belirli bir ücret (5TL civarında) ödemeniz gerekmektedir. Ücret ödemesi yaptıktan sonra kredi notu raporunuz anında karşınıza çıkacaktır.

Kredi notu öğrenme işlemini yaptığınızda eğer kredi notunuz banka ürünlerini kullanmaya yeterli seviyedeyse bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ancak düşükse yararlanamazsınız. Kredi notu öğrenmeniz de burada işe yaramaktadır. Eğer kredi notunuz düşükken kredi veya kredi başvurusu yaparsanız kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Kredi notu sorgulama sayesinde bu riski aşmış olursunuz.

Kredi Notu Sorgulama” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir