Kredi Notum Kaç Olmalı?

Hemen hemen herkesin de bildiği üzere ülkemizde mevcut olan bankaların hepsi artık hizmet vereceği kişileri kredi notuna göre belirlemekte ve bu yüzden bahsi geçen kredi notu sistemi pek çok kişi oldukça büyük önem arz etmektedir. Bilhassa bankalardan kredi ya da kredi kartı almak isteyen kişiler “Kredi notum kaç olmalı?” diye merak etmekte ve sahip olduğu puanlar ile hizmet alıp alamayacağını öğrenmek istemektedir. Bu yüzden bugünkü yazımızda kredi notu konusu ile alakalı olarak merak edilmekte olan bazı detaylar ile alakalı bilgi vermeye çalışacağız.

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

İlk aşamada söylemeliyiz ki her bir bankanın kredi notu talebi bankanın kalitesine ve hizmet şartlarına paralel olarak değişim göstermektedir. Bu yüzden sabit bir puandan söz etmek mümkün olmamaktadır. Ülkemizde bilinen ve oldukça rağbet gören bankalardan kredi almak istiyorsanız bu aşamada kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Çünkü bankalar borç para verme konusunda son derece titiz davranmakta ve geçmişe yönelik olarak yaşanmış olan en ufak bir aksaklığı ile kabul etmemekte, bu durumda olan kişileri de kati bir şekilde geri çevirmektedir. Eğer siz de kaliteli bir bankadan kredi ya da buna benzer bir hizmet almak istiyorsanız kredi notunuzun 1700 ile 1900 aralığında olması gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu olan büyük ve kaliteli bankalardan kredi alma olanağınız bulunmamaktadır.

Ancak mevcut olan kredi notunuza çok da güvenmediğiniz için daha makul bir bankadan kredi almak istiyorsanız sahip olmanız gereken en düşük kredi notu 1499 olmalıdır. Bu not hangi banka olursa olsun hizmet alma olanağı yakalayabileceğiniz en düşük not olmaktadır. Daha net söylememiz gerekir ise kredi almak için kullanabileceğiniz en düşük kredi notu 1499 olmaktadır. Bu notun altındaki puanlara sahip olan kişilerin hangi bankaya giderlerse gitsinler kredi alma imkanları bulunmamaktadır.

Eğer sizin kredi notunuz belirtilen seviyeden düşük ise puanınızı yükseltecek işler yapabilir ya da banka haricinde kredi veren yerlerden borç para alma olanağı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir