Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Bankalara kredi veya kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu bilmeniz büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü kredi notunuz düşükse ve bu ürünlere başvuru yaparsanız kredi notunuz olumsuz etkilenecektir. Peki, kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Kredi notu öğrenme işlemini yapmak için iki yol izleyebilirsiniz. Birincisi kredi notu kayıtlarını tutan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sistemine kayıt olarak yapılmaktadır. Bu sisteme kayıt olduktan sonra hızlı ve kolay bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Burada kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirirken önceden ücretsiz olan bu sistem artık ücretlidir. Belirli bir ücret ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi notu öğrenmek için bir diğer yöntem ise bankaların internet bankacılığı hizmetidir. Çoğu bankanın internet bankacılığına giriş yaptığınızda kredi notu öğrenme hizmetini bulabilirsiniz. Buradan da hızlı bir şekilde kredi notu sorgulamanız gerçekleşecektir. KKB gibi bankalarda bu işlemlerden ücret almaktadır. Kredi notu öğrenme ücreti 5TL olarak belirlenmiştir. Hesabınızdan 5TL ödeyerek kredi notu raporunuzu hemen çıkarabilirsiniz. Kredi notunuza göre de kredi veya kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir