Kredi notumu ücretsiz nasıl öğrenebilirim

Kredi notunuzu öğrenmek için 3 yol izleyebilirsiniz. Kredi notumu nasıl öğrenebilirim diye sorarsanız sms ile kredi notu öğrenme, banka ile kredi notu öğrenme ve kredi kayıt bürosu kredi notu öğrenme işlemlerini gerçekleştirerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmek izlere yarar sağlayacaktır. Çünkü kredi notunuz düşükse ve buna rağmen kredi başvurusu yaparsanız kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Kredi notu öğrenmek için öncelikle Kredi Kayıt Bürosu sistemini tercih edebilirsiniz. Buraya tıklayarak sisteme üye olun ve gerekli işlemleri yaparak kredi notu raporunuzu çıkarın. Bu işlem ile sistem hızlı bir şekilde sizlere kredi notu raporunuzu verecektir.

Bu seçeneğin yanı sıra kredi notunuzu öğrenmek için çalıştığınız bankayı kullanabilirsiniz. Çalıştığınız banka eğer kredi notu sorgulama hizmeti veriyorsa internet bankacılığına girerek kredi notu sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi notunuzu sms ile öğrenmek için “RİSKİM” – “Vatandaşlık numaranız veya Vergi numaranızın son 4 hanesi” bilgilerini aralarında boşluk bırakarak 4552’ye mesaj atabilirsiniz. Bu işlem sonrasında da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Kredi notumu ücretsiz nasıl öğrenebilirim” üzerine yorum

  1. Kredi notu öğrenmek için 4552ye yazdığım mesaj yanlış oluyor mesajın doğrusunu yazabilir mısınız Riskim-tc yazıyorum kabul etmiyor sistem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir