Krediver Kredi Başvuru Sonucu

Krediver yurt dışı kaynaklı ülkemizde kredi ürünleri sunmaktadır. Krediver ülkemizde sınırlı bir alana hizmet verse de kredi ürünleri oldukça uygun faiz oranlarına sahiptir. Krediver kredi başvuru sonucu öğrenme işlemlerini ve gerekli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi bankalara kredi başvurusu yaptığınızda belirli bir süre kredi sonucunu beklemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde Krediver kredi başvurularınızın sonuçlanması için de bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bu beklemenin sebebi bankanın sizin hakkında yaptığı incelemelerdir. Bankalar kredi başvurusu yapan kişinin hakkında öncelikle kredi notu incelemesi yaparlar. Kredi notu incelemesi ile kişinin kredi kullanıp kullanamayacağı incelenir. Bu aşamada tabi ki sadece kredi notu ile bankalar kredi sonuçlamazlar. Kredi notu unsurunun yanı sıra kişinin aylık geliri ve çalıştığı yerdeki çalışma süresi de bankalar için önemlidir. Gelir durumunuz önemlidir. Çünkü bankadan talep ettiğiniz kredi tutarını ödeyebilecek bir gelire sahip olup olmamanızı bankaların anlamadı gerekmektedir. Bankadan talep ettiğiniz kredi tutarı ve vadeye göre hesaplanan aylık ödeme tutarı gelirinizin yarısından çoksa bankaların kredi verme olasılığı oldukça düşük olmaktadır. Bunun yerine bankalar genel olarak kişinin aylık gelirinin üçte birini krediye ayırmaları halinde kredi vermeleri daha kolay olmaktadır.Bu incelemeler Krediver tarafından da yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda sizlere kredi başvuru sonucu iletilmektedir.

Krediver’e kredi başvurusu yaptığınızda bu işlemler ortalama olarak en fazla 3 gün sürmektedir. 3 iş günü içerisinde banka sizlere kredi başvuru sonucunuzu bildirir. Ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilir.Krediver kredi başvurunuzun üzerinden 3 iş gününün geçmesine rağmen herhangi bir bilgilendirme yapılmamışsa Krediver kredi başvuru sonucu öğrenme işlemini yaparak başvurunuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.Krediver kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi için bankanın İstanbul’da buluna şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0212 444 06 46 numaralı müşteri hizmetlerinden de kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Banka yetkilileri ile görüşerek kredi başvurunuzun son durumu hakkında bilgi istemeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir