Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk kredi başvurusu yaparak bir çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bankadan konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kuveyt Türk diğer bazı bankalar gibi faiz almamaktadır. Kar oranı adı altında sizlerin borçlanacağı anaparaya ek bir tutar ekleyerek çeşitli vadelerde sizlerden tahsil etmektedir.

Krediye başvurmak için yapmanız gereken tek şey gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızla bankaya başvurmaktır. Kredileriniz belirli bir incelemeden sonra onay aşamasına geçecektir. Bu onay süresi ortalama 3 gün sürmektedir. Konut ve araç kredilerinde ekstra evraklar istenmektedir. Konut kredisi için alacağınız evin tapu fotokopisi gerekmektedir. Ayrıca evi banka yetkilileri incelemektedir. Ev eğer kredi vermeye uygunsa krediniz onaylanmaktadır.

Bunun yanında araç kredisi kullanmak isterseniz bu kredi içinde farklı evraklar istenmektedir. Eğer sıfır bir araç alacaksanız alacağınız aracın proforma faturasını bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Araç tercihinizi ikinci elden yana kullanacaksanız aracın ruhsatı yeterli olacaktır. Her kredide banka gerekli gördüğünden sizlerden ek evrak isteyebilir. Bunun yanında ilk başvuruda banka kefil istememektedir. Tabi sizin hakkınızda yapılan araştırma sonucu banka sizden kefil talebinde bulunabilir.

Kuveyt Türk krediye nasıl başvurulur diye merak ederseniz bankanın şubelerine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında bankanın web sitesinden de kredi başvurusu yapma imkânınız var. Ayrıca buraya tıklayarak bankanın bütün kredileri hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu” üzerine 2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir