Masterpass nedir? Güvenli midir?

Son yıllarda internetin hayatımızda daha fazla yer edinmesi, daha kolay ve daha ucuza internet hizmetlerine ulaşabiliyor olmamız, akıllı cihaz kullanımının artması ile birlikte günlük yaşantımızda birçok işlemimizi kolaylıkla internet kullanarak yapar hale geldik. Bunlardan bir tanesi de alışverişlerimiz. Gıda, kitap, eğitim, elektronik, kıyafet gibi daha bir sürü alışverişimizi internet üzerinden yaparken ödemelerimizi de telefonlarımızı, tablet veya bilgisayarlarımızı kullanarak yapmaktayız.

“Masterpass” dünyanın her noktasında mastercard kullanarak internet üzerinden yaptığımız ödemelerimizi tek bir dokunuşla gerçekleştirebilmemiz için bize kolaylık sağlayan dijital bir ödeme çözümüdür. Mastercard zaten tüm dünyada faaliyet gösteren,dünyanın en hızlı ödeme işlemleri ağına sahip olan global bir teknoloji şirketidir.

masterpass
Masterpass

Tüm dünyada 20 ülkede geçerlidir. Masterpass anlaşması olan çeyrek milyonu aşkın ödeme noktasında kullanılabilmektedir. Oldukça güvenli ve kolay bir uygulamadır. İnternet üzerinden ister cep telefonunuzu kullanarak, ister tablet veya bilgisayarınızı kullanarak yaptığınız tüm ödeme işlemleriniz de her sefer kredi kart bilgilerinizi tekrar tekrar girmeden hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Masterpass Üyelik Nasıl Yapılır?

Bununla birlikte yüz yüze yaptığınız alışverişlerde de aynı sistem üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Bunun için sadece tek bir sefer mastercard kredi kartı bilgilerinizi Masterpass sistemine eklemiş olmanız yeterli olacaktır. Böylece yanınızda cüzdanınız ve kredi kartınız olmadan da ödemelerinizi gerçekleştirme kolaylığına ve güvenliğine sahip olmuş olursunuz.

Bunu nasıl mı yapabilirsiniz? www.masterpass.com.tr adresinden mastercard kart bilgilerinizi sisteme girip, kartınızı tanımlamış olusunuz. Bundan sonra masterpass logolu iş yeri veya internet sayfasından ödeme ekranında kayıtlı kartınızı seçip,tek bir tıkla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ekstra bir uygulama indirmenize de gerek yoktur.

Dünyada yüz binlerce iş yerine internet sayfaları ve mobil uygulamaları aracılığıyla hızlı ve güvenli,oldukça konforlu bir alışveriş sistemi sunan Masterpass Türkiye lansmanını Caffe Nero Türkiye, BiTaksi ve Getir uygulamalarıyla birlikte gerçekleştirdi. BiTaksi ile yaptığınız taksi yolculuklarında,  Getir uygulamasını kullanarak yapılan hızlı siparişlerde ve Caffe Nero mağazalarında ki alışverişlerinizde masterpass’ı kullanarak üstelik sadece tek bir dokunuş ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son zamanlarda Türkiyede anlaşma yapılan kurumlar arasında Mc Donalds ve Biletix’de bulunmaktadır. Masterpass kullanarak yaptığınız alışverişlere özel avantajlı kampanyalarda düzenlenmektedir.

Masterpass nedir? Güvenli midir?” üzerine yorum

  1. Sadece mastercard değil visa ve american express kartları da kaydedilebiliyo. ayrıca kart kaydetmek için masterpass.com.tr ye gitmeye gerek yok, işyerinde ödeme yaparken de kartını kaydedebiliyosun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir