Mikro Kredi Nedir

Mikro kredi nedir, sorusunu en çok ev hanımları sormaktadır. Çünkü herhangi bir geliri olmayan veya maddi sıkıntı çeken kadınlar mikro kredi kullanarak küçük yatırımlar yapmak isterler. Bu yatırımlar içinse mikro krediler oldukça uygundur.

Mikro kredi adından da anlaşıldığı gibi küçük ölçekli kredilerdir. TGMP tarafından ihtiyacı olan kadınlara verilmektedir. Kredinin verilmesi içinde bazı küçük şartlar konuşmakta. Öncelikle 5 kişilik bir ekibin olması gerekli. Daha sonra bu ekibin alacağı mikro kredi ile ne yapmak istediğini belirtmesi gerekli. Bu krediye ihtiyacı olanlara öncelik tanınarak krediler verilmekte. Kredi onaylandıktan sonra 3 günlük bir eğitim verilir ve para teslim edilir.

Mikro kredi ne kadar kredi veriyor derseniz, ilk başvuruda 1000TL vermekte. Bu 1000TL parayı bir yıl içerisinde küçük meblağlarla ödüyorsunuz. Ödemelerinizde herhangi bir sorun yoksa ikinci yıl ödülünüzü alıyorsunuz. İkinci yıl kullanmak istediğiniz mikro kredinin meblağı 2000TL oluyor. Bu kredi ile binlerce kişiye yardım edilmiştir. Bu binlerce kişide kendilerine bir gelir kapısı açmış ve maddi durumuna ciddi gelirler sağlamıştır. Eğer sizlerde bu krediye ihtiyaç duyuyorsanız buraya tıklayıp TGMP’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir