N11 Hangi Kredi Kartına Kaç Taksit

Günümüze gelişen bilişim ağı güçlü rakiplerinden biri n11’dir. Öyle ki n11 hangi kredi kartına kaç taksit yapıyor diye sorularla sık sık karşılaşmaya başladık. Oysa bu site devletin taksit sınırlandırmasından dolayı 12 kadar taksit yapabilmektedir. Sitede sadece banka kartı, kredi kartı, havale ödemelerin yanı sıra kapıda ödeme seçenekleri de bulunur.

Firmanın uyguladığı değişik bir politika vardır. Alışverişinizi yaptıktan sonra taksitlendirme seçeneği değiştirilmez. Taksitlendirme seçeneğini değiştirmek istiyorsanız ürünü iptal ettirip tekrar sipariş etmelisiniz. Banka puanları ile ödeme yapma konusunda da bazı sınırlamalar getirilmiş olup Axess, Bonus, Wings kartlar dışındaki puanları kabul edilmemektedir. Banka kartlarıyla ödeme alsa da Ziraat Bankası banka kartıyla ödeme almamaktadır.  Birden fazla kredi kartıyla tek ödeme seçeneği de ne yazık ki bulunmaz.

N11 Kredi Kartına Taksit Yaptığı Bankalar

Bu site de kredi kartına taksit yaptığı bankalar olarak belli bir kısmını sınırlı tutmuştur. Axess, Bonus, CardFinans, Maximum, Paraf, Worldcard bunların hepsine 3,6,9,12 kadar taksitlendirme imkanı bulunmaktadır. Taksitlendirme yapabilmek için ise 75 TL ve üzerinde alışveriş yapmanız gerekiyor.

n11 kredi kartı ödeme
n11 kredi kartı ödeme

BBDK son uygulamasına göre taksitlendirme de bazı sınırlandırmalar getirilmiştir. Önceden neredeyse 36 kadar taksit yapılabiliyordu. Oysa şimdilerde en fazla 12 aya kadar taksit yapılabilmektedir.  Kuyumculuk ilgili işlemlere 4 ay, elektronik eşyalarda 6 ay, seyahat harcamalarında 9 taksite bölünebilmektedir. Diğer harcamalar için ise  herhangi bir taksitlendirme fırsat sunulmamıştır. Ticari kredi kartlarıyla da alışveriş yapabilirsiniz. 3,6,9,12 kadar ticarilerde de taksitlendirme yapılabilir.

Dememiz o ki N11 size sunduğu fırsatlar sonucu olarak tercih edilen bir sitedir. İstediğiniz dilediğiniz gibi N11 taksit seçme seçeneğiniz bulunur. Bunu seçme konusu ise size bırakılır. Ve alacağınız ürünün ne kadar taksitlendirme yapılacağı devletin taksit sayısının geçmesine izin vermezler. Bir yandan iyi bir politika olurken bir yandan taksitlendirme seçenekleri az olması kişileri alışverişten uzaklaştırdığı söylenmektedir. Ne kadar uzaklaştırdığını da önümüzde ki günlerde görürüz. Bu sitelerin sunduğu fırsatlarla alışverişten uzak durmamak bizim yararımıza olacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir