Nasıl Kredi Çekebilirim?

İnsanlar ev almak, araba almak veya ihtiyaçlarını gidermek için kredi ürünlerine yönelmektedir. Durum böyle olunca da nasıl kredi çekebilirim diyenlerin sayısında artış olmaktadır. Kredi nasıl çekilir diye merak ediyorsanız yapmanız aslında çok kolay. Öncelikle kullanmak istediğiniz kredi ürününün çeşidini seçmelisiniz.

Krediyi nereye yatıracağınıza karar verdikten sonra kredi ürününü seçebilirsiniz. Daha sonra bankaların istediğiniz kredi ürününe uyguladığı faiz oranlarını araştırmalısınız. Bu araştırmayı yaptıktan sonra seçeceğiniz bankaya kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak için gerekli evraklar vardır. Bu evraklardan temel olarak her bankanın istediği nüfus cüzdanı ve gelir belgesidir. Bu iki evrak ile bir çok bankaya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Konut kredisine başvurmak için gerekli evraklar ise bu belgelerin yanı sıra tapu belgelerini de eklemelisiniz. Araç kredisinde size alacağınız araç sıfır ise proforma fatura ikinci el ise ruhsatını bankaya beyan etmelisiniz.

Bu evrakların yanı sıra banka gerekli duyduğu anlarda ekstra evraklar isteyebilir. Bunlar kefil, elektrik, su faturası gibi evraklardır. Bankanın istediği bu belgeleri tamamladıktan sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurudan sonra en fazla üç gün içerisinde banka sizlere kredi başvurunuzun sonucunu bildirecektir. Onaylanması durumunda çoğu krediyi aynı gün alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir