Öğrenciler için Kredi Kartları

Öğrenciler için verilen kredi kartlarında birçok indirim ve seçenek yer almaktadır. Bu kredi kartlarının alınabilmesi için 18 yaşında olmak gerekmektedir. Öğrencilerin kredi kartlarında bulunan ve ödemelerde yer alan işlemler sayesinde gerekli olan bütün aşamalarda yer alan ve kredi imkanlarının değerlendirilmesi mümkündür. Üniversite öğrencilerinin kredi kartı alabilmesi için lisans belgelerinin ve öğrenci kimlik fotokopilerinin bankalara iletilmesi gerekir. Bu sayede işlemler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Öğrenci kredi kartlarının limitleri de genelde 500 TL olarak belirlenmiştir. Bu kredi kartları sayesinde gerekli olan bütün durumları kullanabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi imkanlarında yer alan bütün işlemler ve kredi kartlarındaki sözleşmeler bu şekilde belirlenebilmektedir.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Yapı Kredi Play Kart öğrencilere verilen bir kart olarak bilinmektedir. Bu kart için çeşitli belgelerin teslim edilmesi gerekir. Gelirini belgeleyebilen kişiler kefilsiz olarak en yakın Yapı Kredi şubesinden veya PLAY boşluk TC kimlik numarası yazıp   4421’e SMS göndererek Play kart’a başvuru yapabilirler. Daha önceden Worldcard’ı olan kişiler şube, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanalları aracılığı ile mevcut kartlarını Play kart’a dönüştürme şansına da sahiptir.

Bu kart içerisinde 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) okuyan meslek yüksek okulu öğrencileri Play karta kefilsiz olarak başvuru yapabilmektedir. Play karta kefilsiz başvuracak üniversite öğrencileri için maksimum 1000 TL limit verilmesi söz konusu olmaktadır.

Garanti Bankası da öğrencilere kredi kartı vermektedir. Paracard ile birlikte önemli bir kazanç elde edebilirsiniz. Paracard kredilendirmek ya da taksitlendirmek istemediğiniz alışverişleriniz için nakitten çok daha hızlı bir şekilde güvenli ve kazançlı bir kart olarak belirlenmiştir. Paracard ile birlikte bu kartı her yerde kullanarak dünyanın çeşitli ülkelerinde alışveriş yapabilir ve tüm alışverişlerinizde bonus kazanabilirsiniz. Ayrıca Bonus işyerlerinde yaptığınız alışverişlerde daha fazla bonus kazanabilir ve  bedava alışveriş yapma şansına sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir