Para Finans Faktoring Full Çek Nedir?

Faktoring, önemli bir hizmet alanıdır. Faktoring ile taksitle satış yapan iş yerleri satışını yapabildikleri her çeşit mal ve hizmetten kaynaklanan ödemeleri finansal kuruluşlara devreder. Böylece kısa sürede finansman sağlayabilirler. Bu hizmetin sağlanması, faturanızın bulunmasına dayalıdır. Faturanız ile sattığınız mal ve hizmetlerin alacak hakları Faktoring şirketleri tarafından takip edilir ve alacağınızın tahsili de yine bu şirketler tarafından sağlanır. Bu şirketler, alacağın ödenmemesi riskini kabul ederler ve bu olanağı kendileri üstlenirler.

Bu husustaki kayıtları tutarlar ve başvuruda bulunan firmaya gereken ödemenin belli bir kısmını yaparlar. Ve böylece başvuruda bulunan firmaya kısa vadede finans hizmeti vermiş olurlar. Yani yapılacak ödemelerin, alacakların yönetimi diyebiliriz bu hizmete. Bu şirketler sayesinde, finansman sağlamış olursunuz, geri ödeme yapılmama riskine karşın kendinizi garanti altına almış olursunuz ve tahsilat hizmetleriniz de kısa yoldan ve kısa vadede gerçekleşir. Ülkemizde bu hizmet geç kullanılmaya başlamıştır. 80’li yıllardan itibaren bankalar tarafından kullanımı gerçekleştirilmiştir. Dönemin ihtiyaçları bu şirketlerin varlığına ve olması gerektiğine dikkat çekmiştir.  Ülkemizde ilk olarak tekstil, ecza, mobilya, oyuncak, gıda, metal, elektronik eşya gibi konularda hizmetin üretimi başlamıştır. Elbette zaman geçtikçe bu alanlarla birlikte Faktoring şirketlerde artış göstermiştir.

Para Finans Faktoring Full Çek 

Bahsettiğimiz bu faktoring şirketlerden ülkemizde ilk faaliyet göstereni, Para Finans olmuştur. Esas amacı KOBIlere en güvenli hizmeti vermektir. Bunun yanı sıra müşterilerine yenilikler sunmak ve müşterinin ihtiyaçlarını hızlı şekilde karşılamak bir diğer temel amacı olmuştur. Bu sebeple Nöbetçi Faktoring uygulamasını kullanmıştır. Aynı zamanda “Çekin Kadar Nakit Para” ve “Ön Onay Bi’Dakika” gibi kampanyaları ile sektörde oldukça yer edinmiş ve öne çıkmıştır. Tüm bu hizmetleri ülke genelindeki sekiz şubeden, müşteri hizmetlerinden ve internet üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz.

Full Çek ile, çekinizin tutarı kadar paranızı Para Finans aracılığı ile çekebilirsiniz. Çeki Parafinans’a götürmeniz halinde, karşılığı nakit olarak hemen ödenir. Üstelik bunun için vade farkı, faiz tahsilatı ve komisyon ücretleri kartınız üzerinden çekilir. Böylece çekten alacağınız nakit parayı harcamak durumunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir