Para İadesi Yapmayan Bankaları Yorumdan Paylaşalım

Bankalar ile yapmakta olduğumuz işlemler o denli çeşitlidir ki hayatımızın hemen hemen her noktasında onlar aracılığı ile işlemler yapmaktayız. Ancak bu aşamada yaşanmakta olan belli başlı sıkıntılar da mevcut olmakta ve bunlardan biri de yaşanana para iadelerini içermektedir. Bu konuda mağdur olan banka müşterilerinin sayıları oldukça fazla sayıda iken bu mağduriyeti gidermek için bizim tavsiyemiz para iadesi yapmayan bankaları yorumdan paylaşarak herkese duyurmak olacaktır. 

Bu talepteki temel amaç sunduğu hizmetler konusunda problem çıkaran ve bu sebepten dolayı da kullanıcılarını zor duruma bırakan bankaları ifşa etmek ve onlar ile işlem yapmak isteyen kişileri önceden uyarmaktır. Bu sayede ortaya çıkacak olan problemlerin  daha ilk aşamada önünün kesilmesi amaçlanmaktadır. Bu sebepten dolayı eğer siz de bankalardan hizmet alır iken sıkıntılar yaşadınız ve belli başlı konularda hak mahrumiyetlerine uğradı iseniz yaşadığınız problemi ve bankaya ait olan detayları buradan paylaşarak bu konuda bir bilincin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Para İadesi Yapmayan Bankalar

Bankalar ile yapmakta olduğumuz işlemler esnasında pek çok farklı konuda para iadeleri almamız gerekmektedir. Bunlar fatura ödemeleri, kredi taksiti öder iken, havale ya  da EFT gibi para transferleri esnasında, bizden alınmış olan dosya masraflarını talep eder iken ya da akla gelebilecek her durumda yaşanmaktadır. Ne yazık ki ülkemizde mevcut olan pek çok banka az ya da çok demeksizin kullanıcılarının para üstlerine tamah etmektedir. Bu bankaların hangileri olduğunu bilmeyen kişiler de başına geleceklerini bilmedikleri için oralardan işlem yapmaya devam etmekte ve deyim yerinde ise onların da hakkı gasp edilmektedir.

Bahsi geçen bu duruma engel olmak için yapılması gereken ise yine bize düşmektedir. Siz de bankalar ile yaşamış olduğunu bu benzeri yazımızın altındaki yorum bölümünde paylaşmak sureti ile bir kamuoyu bilinci oluşmasına yardımcı olabilirsiniz.

  1. Örnek şikayet: ” A Bankası’ndan ihtiyaç kredisi alırken benden yüklü tutarda dosya masrafı kesmişlerdi. Ben de bunu geri almak için evraklarımı talep ettiğimde beni geri çevirdiler. Bu benim yasal hakkım olduğu halde hizmet vermekten kaçındılar. Bu yüzden A Bankası’ndan kredi alacak olan kişilere onlardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir