PayPal Alternatifi Siteler

PayPal Türkiye üzerinden çekilme kararı büyük bir yankı getirmişti, ciddi oranda kullanıcı kitlesi vardı ve bu kişiler PayPal yerine kullanabilecekleri alternatif ödeme sistemleri, siteler aramaya başladı. PayPal benzeri hizmet veren sistemlerden bazıları;

İninal

İninal özellikle internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği hizmetler arasında yer aldı.  Online dolandırıcılık hızla artar iken, kredi kartı ile artık internet üzerinden alışveriş yapmak güvenilir olmayan bir boyuta geldi. Benzeri mağduriyet yaşamak istemiyor iseniz İninal kart kullanabilirsiniz. Kartınızı PTT, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayiliklerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kart içerisinde ilk alımda 5 TL yüklü olacaktır, harcamanız kadar miktarı sonrasında yükleyebilirsiniz.

BKM Express

Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından hizmete sunulan sistemi de yine PayPal yerine tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinden kart bilgileri çalınma gibi risklere karşı önlem alabilirsiniz BKM Express kullanımı ile.

WebMoney

WebMoney kullanımı ile sadece internet üzerinden alışveriş değil aynı şekilde gerek bireysel gerek ise kurumsal ödemelerinizi yapabilirsiniz. Para transferi, yatırım işlemleri ve para çekme gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Payoneer

Payoneer birçok ülke içinde geçerlidir. Özellikle kurumsal işlemler de şirketler tarafından tercih edilmektedir. Ülkeler arası para transfer işlemlerini maliyeti düşük ve daha kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel olarak tercih edilmeme nedeni ise abonelik ücretinin diğer alternatif kanallara göre daha fazla olması.

Troy

Geçen sene Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından oluşturulan Troy da PayPal yerine gelmeye aday hizmetler arasında. Henüz kullanımı diğerleri kadar yaygın değil. Sistem yaygınlaştıkça kullanımı açısından daha fazla bilgi sahibi olunabilir.

Payza

Yaklaşık 190 ülke de hizmet veren Payza, buna ek olarak tek değil 21 para birimi ile çalışmaktadır. Kullanılan para birimleri arasında Türk Lirası olmadığından ülkemizde tercih edilmemektedir.

Sıklıkla PayPal kullanan ve şuan hangi sistemden faydalanacağınızı bilmiyorsanız örneklediğimiz sitelerin resmi adreslerini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir