POS Cihazından Puan Kullanma

POS cihazlarından kredi kartı puanlarını kullanma..Ülkemizde milyonca kredi kartı kullanıcıları bulunmaktadır. Özellikle son 10 yılda resmen kredi kartı kullanımlarında patlama olmuştur. Zaten yeniliklere hemen çok çabuk alışan bir milletiz. Acaba bizim gibi çok akıllı cep telefonu kullanan bir millet var mıdır. Bundan 15 yıl önce normal cep telefonu kullanan kişileri parmak ile gösteriyorduk. Şimdi ise cep telefonu olmayan veya akıllı cep telefonu kullanmayan bir kişi görsek uzaylıymış gibi bakıyoruz. Neyse konumuza dönelim. Kredi kartların kullanımlarını daha cazip hale getirmek için bankalar değişik kampanyalar düzenlemektedir. Mesela, chip para, puan gibi. Yani alışverişlerimizi yaparken bir yandan da puanlar kazanabiliyoruz. Bu puanları TL cinsine çevirtip, daha sonra harcayabiliyoruz.

Bundan dolayı da böyle özellikli kredi kartlarını kullanmak ilk tercihimiz olabilir. Peki bu puanlarımızı nasıl takip edebiliriz? Yada nasıl kullanabiliriz. Bankaların anlaşmalı olan alışveriş merkezlerin pos makkinelerinden kullanabiliriz yada herhangi bir pos cihazından. Kredi kartımızı pos makinesine taktıktan sonra, satış işlemleri menüsünden, puan satış alt menüsünden giriş yapılır. Daha sonra şifrenizi girdiğinizde, burada bulunan puanlarınız TL cinsine çevrilir ve giriş tuşuna basılarak puanlar kullanılmış olur. Eğer puanınızın ne kadar biriktiğini öğrenmek istiyorsanız da, puan işlemler menüsünden, incelemeye giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Pos makinesi size zaten slip çıktısı verecektir. Bu şekilde puanlarınızı da takip edebilirsiniz.

POS CİHAZI KOMİSYON ORANLARI
POS CİHAZI KOMİSYON ORANLARI

Puanları harcamalar yaparak, kazanabileceğiniz bir sistem. Puanların TL değeri bankadan bankaya, sizin alışveriş miktarınıza, yada anlaşmalı yerden alışverişlerinize göre değişim göstermektedir. Zaten böyle özellikli bir kredi kartı kullanıyorsanız, bankanız size nerelerde daha fazla puan kazanabileceğiniz hakkında bilgi smsleri gönderir. Eğer böyle bir kredi kartı kullanıyorsanız ama anlaşmalı yerleri bilmiyorsanız da bankanızın müşteri hizmetlerinden, iletişim bilgilerinize bu tür smslerin gönderilmesi konusunda talepte bulunabilirsiniz. Ya da hiç kredi kartınız yoksa veya başka bir kredi kartı daha almak istiyorsanız, bankaların web sitesinden böyle özellikli kartları araştırıp, anında başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir