Rotatif Kredi Nedir?

Belirli limitler dahilinde,bankaların sadece firmalara özel kullandırım yaptıkları ve  belirli dönemlerde sadece faiz ödemesini yaparak anaparayı ödemeyi öteledikleri bir kredi çeşididir.

Rotatif kredi faiz ödemeleri örneğin;ocak-mart döneminde kredi kullandırımı yapıldıysa faizini firma mart sonunda ödemekle yükümlüdür veya mart-haziran döneminde haziran sonunda,haziran-eylül döneminde eylül sonunda,eylül-aralık döneminde ise aralık sonunda firmalar kullandıkları kredinin faizini ödemekle yükümlüdürler.

Rotatif kredi kullandırımı yapan bankalar dilediklerinde bu kredileri geri çağırma hakkına sahiptirler. Rotatif kredi dönem sonu faizi hesaplamasını krediyi kullanan firmalar yapamadığından,bankaların kendilerinden istenen rakamı aynen ödemek zorundadırlar.

Fakat Rotatif Kredi hesaplamasından banka vurgunu yememek ve hesabınızı kitabınızı yapabilmeniz için bu kredi türünü sizin adınıza belirli ücretlerle hesaplayan ve size kalem kalem hesabını döken şirketler vardır.Bu şirketlere internet üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Rotatif Kredi Nedir?” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir