Şekerbank Bireysel İşyeri Kredisi

Ülkemizin bankacılık sektöründe uzun yıllardır bulunan ve köklü bir yer edinen Şekerbank, kredi hizmetlerinde en geniş opsiyonları sunan bankalardan biri. Şekerbank’ın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de, diğer bankaların vermeyi tercih etmediği kredi türlerini de yelpazesinde bulundurması.

Şekerbank Bireysel İşyeri Kredisi Özellikleri

İleride iyi prim yapacağınıza inandığınız bir dükkan, ofis veya mağaza bulduysanız ancak mevcut nakit birikiminiz bu gayrımenkulü almaya yetmiyorsa, bu kredi tam size göre. Şu anda yarısını ödeyebileceğiniz bir işyeri, 120 aylık vade içerisinde kendi kirası ile dahi kredinin bir kısmını ödeyebilir.

Yalnızca bireysel müşterilere yönelik olan bu kredi, yatırım amaçlı işyeri alımlarının finansmanını sağlıyor. Kredinin en önemli koşulu, gayrımenkulün eksper tarafından belirlenecek değerinin en fazla yarısı oranında kullanılabiliyor olması. Ancak satın alacağınız iş yeri ile aynı değerde bir başka gayrımenkulünüzü teminat gösterebilirseniz, işyerinin tamamını da kredi ile finanse edebilirsiniz.

Şekerbank İşyeri Kredisi Koşulları ve Başvuru
Minimum kredi tutarı olarak 10.000 TL ve maksimum vade olarak da 120 ay süre belirleyen Şekerbank, bu kredi için 420 TL ekspertiz, 210 TL ipotek tesis, 210 TL ipotek fek, 224 TL hayat sigortası, 201 TL işyeri sigortası, 69 TL DASK primi, 1050 TL tahsis ücreti alıyor. Bu ücretlere ek olarak, %15 KKDF ve %5 BSMV alınıyor. Ayrıca kredi tutarı ve vadeye bağlı olarak %1 ilâ %3 kredi kullandırım komisyonu da alınıyor. Tüm bu ek ücretler kredinin %1,49’luk faiz oranı ile bir araya getirildiğinde, 100.000 TL için 60 ay vade ile kullanılan bir kredinin yıllık toplam maliyeti %23,16 düzeyinde oluyor. Şekerbank Bireysel İşyeri Kredisi için internet üzerinden başvuru imkânı maalesef bulunmuyor. Kimlik ve gelir belgelerinize ek olarak satın almak istediğiniz işyerinin tapu fotokopisi ile en yakın Şekerbank şubesine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir