Senetle Borç Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişilerin genelde çok sık başvurduğu yöntemlerden biri olan senetle borç para almak genelde kredi notu düşük kişiler tarafından yapılmaktadır. Bankalardan kredi alamayan bu kişilerin başvurdukları yöntemler kendileri için pekte hayırlı olmamaktadır. Özellikle tefeciler verdikleri paranın bir kaç katını geri istemekte ve size senet imzalattıkları için bu bedeli alabilmektedir.

Senetle para veye altın veren kuyumcularda ise tefecilere göre nispeten daha insanı şartlar var diyebiliriz. Ancak acil para ihtiyacınız varsa tavsiyemiz ikisine de bulaşmamanız yönünde olacaktır. Aklınızdan çıkartmamanız gereken bir diğer unsur ise senetle para veren kişilerin, faktoringlerin veya kuyumcuların bu borç parayı veya altını her hangi bir taşınmaz mal karşılığında verdiklerini unutmamaktır. Yani anlayacağınız ipotek altına alabilecekleri bir ev, araba veya teminatınız yoksa senetle borç para almanız imkansıza yakındır.

Bu yöntemler yerine ailenizden kişilere ulaşarak size yasal yollardan çalışan bankalar üzerinden kredi çekmelerini isteyebilirsiniz. Tefecilerden aldığınız borçların taksitlerini geçiktirdiğiniz andan itibaren başınızın tahmin ettiğinizden daha fazla ağırabileceğini unutmamanız gerekiyor. Ayrıca ülkemizde bu işlemlerin hiç biri yasal olmadığı için sizde suç işlemiş sayılırsınız.

Senetle Borç Para Veren Kuyumcular ve Tefeciler” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir