Sera Kredisi

Seralarını geliştirmek isteyenler ve ya seracılık sektöründe yeni yatırımlar yapmak isteyenler Finansbank sera kredisi ürününden yararlanabilirler. Sera kredisinin genel özelliklerini ve krediye nasıl başvuru yapabileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sera kredisi özellikleri
Var olan serasını geliştirmek isteyenler veya seracılık sektöründe çalışmak isteyenler sera kredisinden yararlanabilirler. Bankanın verdiği bu kredi desteği sayesinde yatırımlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve kullandığını kredi tutarını uzun vadelerde ödeyebilirsiniz. Bu sayede büyük bir alanda çalışarak yüksek üretim miktarlarına ulaşabilirsiniz.

Finansbank sera kredisi ürününü müşterilerine sunarken sera alanında yapılacak olan yatırımın %85’ine kadar kredi desteği sunmaktadır. Buradan anlaşıldığı gibi yapacağınız yatırımın belirli bir oranını sizlerin karşılaması gerekmektedir. Kredi vade seçeneği olarak da gayet yararlıdır. Eğer ipotekli teminatı verirseniz Finansbank sizler 120 aya kadar kredi vadesi sunabilmektedir. Vadenin uzun olması ile ödemelerinizi daha küçük meblağlar ile yapabilirsiniz. Ancak kredi ödemeniz uzun süreceği için ve bu süre içerisinde nakit sıkıntılarınızın kredinizi etkilememesi için vadeyi olabildiğince düşük tutmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Kredinin geri ödeme periyotları da çeşitlilik göstermektedir. Seracılıkla uğraşanlar gelirlerini toplu bir şekilde belirli zamanlarda elde ettiği için banka ödeme periyotlarında çeşitlilik sunmaktadır. Ödeme seçeneği olarak ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir ve 12 ayda bir seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Sera kredisi başvurusu
Finansbank sera kredisi başvurusu işlemini gerçekleştirmeniz için bankanın herhangi bir şubesine gitmeniz gerekmektedir. Krediye internetten veya telefon bankacılığından başvuru yapılmamaktadır. Kredi başvurusu için çiftçilik belgesi, kontrollü örtü altı kayıt sistemi belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, serayı yeni almayı düşünüyorsanız seranın ekspertiz raporu, seranıza tadilat yaptıracaksanız yapılacak olan işlerim proforma faturası evrakları gerekmektedir. Bu evraklar ile birlikte bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir