Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi kullananların hepsi ne yazık ki borçları için günü gününe ödeme gerçekleştiremiyor. Her geciken ödeme içinse kredi risk sicili bozuluyor. Sicilin bozulması ile birlikte ise kişilerin tekrardan kredi kullanmaya ihtiyacı olduğu günlerde ise olumsuz bir etki olarak karşılarına çıkıyor. Bu durumda sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı yok mu merak ediliyor.

Bu soruyu yanıtlamadan önce sicilin bozuk olması ile kara listede olmanın ayırt edilmesi gerekmektedir. Sicilin bozulma sebebi kredi ürünlerine gerçekleştirdiğiniz geç ödemelerdir. Bu durum düzenli ödemeler ile düzeltilebilir bir durumdur. Kara lise ise borcunu 90 ödemeyen ve sonrasında banka avukatları tarafından takip işlemlerinin başladığı durumdur. Kara listeye girdiğiniz an borcunuzu ödeyip üzerinden 5 yıl geçmedikçe hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız.

Sadece siciliniz bozuk ise tekrardan kredi kullanma şansınız var. Bunun için öncelikle bankaların borç kapatma kredi ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerde banka müşterinin bütün bankalarda olan borçlarını kapatarak müşterinin sadece tek bankaya borçlanmasını sağlamaktadır. Tabi ki her borçlu olan bu kredi ürününden yararlanamıyor. Bankalar adını ne kadar borç kapatma kredisi olarak koysa da kredi puanı düşük olanlara bu kredileri vermekte çekingen davranıyor. Eğer siciliniz çok bozulmamışsa, bankaya bir kefil göstererek istemiş olduğunuz krediyi kullanabilirsiniz. Banka kredinizi onaylarsa diğer bankalara olan borcunuzu kapatacaktır ve sizlere yeni bir kredi açacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken ise bu tür kredilerin faiz oranları standartın üzerinde olmasıdır.

Yukarıda anlatılan yöntem ile kredi veren bankalar araştırmamıza göre Denizbank, Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank, Odeabank. Bu bankaların dışındaki bankalar ile görüşerek de talepte bulunabilirsiniz. Banka uygun gördüğü anda sizlerin ihtiyacını giderebilecek kredi ürünlerini sizlere sunacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar” üzerine 3 yorumlar

  1. Tüm bankalara borcumu odedim sadece bir bankanin kredi karti borcum kaldi hangi bankadan kredi çeke bilirim

  2. halk bankasından emekli maaşı almaktayım sicilim bozuk fakat garanti para olarak maaşımı neden gösteremiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir