Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Sıfır arabanın tamamına kredi çıkart mı? sorusunu soruyorsanız, bankalar araç kredisi verirken araç bedelinin tamamını karşılamamaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu konuda yaptığı düzenleme ile artık bankalar araç bedelinin %70 oranını karşılayabilecekler. Bu yüzden araç almak için kredi kullanmayı düşünüyorsanız araç bedelinin bir kısmını peşin olarak ödemelisiniz.

Sıfır aracın tamamına kredi çıkar mı? sorusuna bir başka açıdan bakılırsa, araç firmalarının yapmış olduğu kampanyalardan yararlanarak peşinat ödemenizi hafifletebilirsiniz. Araç firmaları, yılın bazı dönemlerinde yaptıkları kampanyalar ile uzun vadeli krediler veya kısa vadeli krediler sunmaktadır. Bu kampanyaların avantajlı kısmı ise peşinatın çok düşük tutulmasıdır. Araç firmalarının sunduğu bu kampanyalardan yararlanarak daha az peşinat ödeyerek araç sahibi olabilirsiniz.

Bankalara sıfır araç kredisi başvurusu yapmak içinse aracın proforma faturasını bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. Banka proforma fatura bedelinin üzerinden %70 hesaplayarak sizlere kullanabileceğiniz krediyi vermektedir. Sıfır aracın yüzde kaçına kredi kullanmanız gerektiğini banka belirlemektedir. Sizler de sıfır araç kredisi kullanmadan bu detayı göz önünde bulundurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir