Sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr Giriş İle Kosgeb Başvuru Sonuçlarını Öğrenme

KOSGEB nedir? KOSGEB’in sunduğu imkanlardan kimler yararlanabilir? KOSGEB’e nasıl başvuruda bulunulur? Sıfırfaiz.kosgeb.gov.tr giriş ile KOSGEB başvuru sonuçları öğrenme nasıl olur?

Yeni bir iş kurmak için maddi olarak yatırım gücüne sahip olmak gerekir. KOSGEB küçük yatırımcılara destek veren ve onlara iş kurmak için gerekli olan paranın bir kısmını devlet desteği ile karşılayan bir kurumdur. Tabi ki bunun için belli başlı kural ve koşullar bulunmaktadır. Örneğin; kurum tarafından verilen eğitimlere katılarak sertifikaların alınması şarttır. Bu eğitimler kurmak isteyeceğiniz işin türüne göre düzenlenir.

sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr

KOSGEB’in sunduğu fırsatlardan kimlerin yararlanabileceğini aşağıda sıraladık:

  • KOSGEB tarafından verilen eğitimleri alanlar ( iş kurma danışmanlığı eğitimi veya uygulamalı eğitimler )
  • KOSGEB tarafından düzenlenen genç girişimci geliştirme programlarına katılıp mezun olanlar
  • İŞGEM bünyesinde bulunan girişimciler arasında 1 yıl içinde işletme kuranlar

KOSGEB’e başvuruda bulunmak için yapılması gerekenler:

  • KOSGEB web sitesine giriş yaparak kayıt olmak
  • KOBİ Beyannamesi düzenlemek
  • Düzenlenen KOBİ Beyannamesi kurum tarafından incelenir ve sonrasında size geri dönüş yapılır.
  • Bu aşamaya kadar her şey sorunsuz ise, talep ettiğiniz destek türünü KOSGEB uzmanları ile görüşerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer sizde küçük çaplı bir iş kurmak istiyorsanız ancak bunun için hiç sermayeniz yok ise, KOSGEB’in sıfır faizsiz destek türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Kurmak istediğiniz iş ile ilgili kurum tarafından verilen eğitimleri tamamladıktan sonra başvurunuz tamamlanır. Sonrasında yapmanız gereken talebinizin sonucunu beklemektir.

KOSGEB sıfır faizsiz kredi talebinde bulunduğunuz ancak sonuçlarını nasıl öğrenebilirsiniz?

  • buradan web adresine giriş yaptıktan sonra ‘ Sıfır Faizli İşletme Desteği Kredi Faiz Desteği ‘ ekranı karşınıza çıkacak.
  • Ekranda yer alan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreniz başvuru esnasında size verilmiştir. Bu bilgiler ile sisteme giriş yapmanız sonucu görmeniz için yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir