Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız bir işte çalışıyorsanız veya çalışmıyorsanız bunun yanında bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız, kredi kullanmanız sigortalılara göre biraz daha zor olacaktır. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar hangileridir diye merak ediyor olmalısınız. Aslında burada banka sınırlandırılması yapılamaz. Çünkü sigortasız kredi çekmek için bankaya bir teminat göstermelisiniz.

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar kişiden bir teminat isterler. Bu teminat banka hesabınızdaki tutar olabilir. Kredili mevduat hesabı açtırıp, paranızı vadeden hiç çıkarmayarak kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda banka kredinize karşı bir teminat aldığı için sizin sigortasız olmanıza rağmen kredi verebilir. Eğer kredinizde herhangi bir sorun olursa paranıza bloke koyacaktır. Bu durumda bankanın riski azalacaktır.

Bunların yanında eğer hiç bir işte çalışmıyorsanız ve kira geliri ile geçiminizi sürdürüyorsanız bunun yanında sigortanız da yoksa bankaya kira gelir beyannamenizi beyan ederek kredi kullanabilirsiniz. Buradaki kira gelirlerinize karşı banka kullanabileceğiniz kredi tutarını hesaplayacaktır. Sigortasız işçiye kredi veren bankalar ayrıca ipotek ile de kredi verebilir. Eğer bir taşınmaza sahipseniz ve bunu bankaya ipotek ederseniz bankadan kredi kullanabilirsiniz.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar” üzerine yorum

  1. slm ben evhanım kredı çekmek istıyorum kiradayım evım yok 1.500 gerilim var ne yapmamlazımkı kredı çekeyım bana kredı verımı hankı banka verır öğrene bılırmıyım çok acıl ihtıyacım var ne olur saygılarıma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir