Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi (BCH)

Çiftçilerin üretim döneminde bankalar tarafından destek alması çoğu zaman ihtiyaçları doğru şekilde karşılamaktadır. Tarımsal borçlu cari hesap kredisi (BCH) ürünü Finansbank tarafından çiftçilere sunulmaktadır. Yazımızın devamında bu kredi ürünü hakkında bilgi bulabilir ve başvurunuzu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Tarımsal borçlu cari hesap kredisi (BCH) özellikleri
Çiftçiler bilindiği gibi hasat zamanı ürettikleri ürünlerin karşılığını almaktadır. Hasat zamanına kadar da çiftçilerin hem üretim yapmaları hem de diğer ihtiyaçlarını karşılamaları için finansal desteğe ihtiyaçları vardır. Bu finansal desteği de bankalardan alabilirler. Bankalar çiftçilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bazı kredili ürünler sunmaktadır. Bu ürünlerden biri de tarımsal borçlu cari hesap kredisidir.

Bu cari hesap kredisi ile çiftçiler nakit ihtiyaçlarını istedikleri an karşılayabilirler. BCH kredisi olarak da bilinen kredili hesap bir limite sahiptir. Bu limit banka tarafından koyulmaktadır. Limitin tutarından istediğiniz kadar kullanma imkanınız bulunmaktadır. BCH kredilerinde limitiniz kredili mevduat hesaplarındaki gibi vadesiz hesabınıza tanımlı değildir. BCH kredisini kullanmak için bankaya bir talimat vermeniz gerekmektedir.

Kullanmak istediğiniz tutarı bankaya bildirirken bankaya istediğiniz geri ödeme vadesini de bildirmeniz gerekmektedir. Genel olarak vadeler 1, 2 veya 3 ay gibi olmaktadır. Bazı durumlarda bu vadeler hasat zamanına kadar uzayabilir.
Tarımsal borçlu cari hesap kredisi başvurusu
Tarımsal borçlu cari hesap kredisi başvurusu yapmak için bankanın şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Bankanın herhangi bir şubesine giderek gerekli evrakları verip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bankada hazırda bir hesabınız varsa ve gelirinizi bankada yönetiyorsanız başvuru sonucu daha kısa süre içerisinde çıkacaktır. Ancak Finansbank ile ilk defa çalışıyorsanız başvurunun sonuçlanması biraz daha zaman alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir