Tarımsal Ekipman Kredisi

Finansbank tarımsal ekipman kredisi ürününden yararlanarak, çiftçilik sektöründe ekipmanlarınızı geliştirebilirsiniz. Finansbank’ın bu kredi ürününün özelliklerini, krediyi kullanmak için gerekli olan evrakları ve krediye nasıl başvuracağınız hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Finansbank tarımsal ekipman kredisi özellikleri
Tarımsal ekipman kredisi ürününden yararlanarak römork, pülverizatör gibi ekipmanlarınızı yenileyebilir veya sahip olabilirsiniz. Kredi ürününden yararlanarak bu ekipmanların dilerseniz sıfırını, dilerseniz de ikinci elini alabilirsiniz. Banka her iki alım şekli içinde kredi imkanı sunmaktadır.

Kredi ürününden yararlanmak istediğinizde alacağınız ekipman eğer sıfırsa, banka sıfır ekipmanın proforma faturasının %75’ine kadar finansal destek sağlamaktadır. Eğer alacağınız ekipman ikinci el ise bu sefer finansal destek oranında değişiklik olmaktadır. İkinci el ekipmanlar için Finansbank’ın sunduğu kredi oranı %60’dır. Vade olarak da sıfır ve ikinci el ekipmanlarda değişiklikler olmaktadır. Sıfır ekipman alımlarınızda bankanın kredisinden 72 ay vadeye kadar yararlanabilirsiniz. Bu durum ikinci el ekipmanlarda ise maksimum 48 ay vadeye kadar düşmektedir.

Kredi ürününde ödeme periyot seçenekleri de değişiklik göstermektedir. Kredi kullanırken 1 – 3 – 6 ve 12 ayda bir kredi geri ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ödeme periyotunun vadesi arttıkça kredi faizlerinde de değişikliklerin oluşacağını unutmamalısınız.

Finansbank tarımsal ekipman kredisi başvurusu ve gerekli evraklar
Finansbank tarımsal ekipman kredisi ürününden yararlanmak istediğinizde başvurunuzu sadece bankanın şubelerine yapabilmektesiniz. Finansbank ile çalışıyorsanız hesaplarınızın bulunduğu şube ile irtibata geçerek kredi başvurusunu gerçekleştirmeniz ileri ki işlemlerinde daha kolay olması için daha sağlıklı olacaktır.Tarımsal ekipman kredisi ürününe başvurmak için bazı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar ise çiftçi belgesi, ÇKS belgesi ( Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi), nüfus cüzdanı fotokopisi, proforma faturadır (ayrıca banka kesin faturayı da talep etmektedir). Bu evraklar ile bankanın çiftçilere sunduğu ekipman kredisinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir