Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi

Tarımda en önemli üretim ihtiyaçlarından biri olan sulama işlemini daha profesyonel hale getirmek istiyorsanız ve bu yatırım için finansal kaynak arıyorsanız Finansbank tarımsal sulama yatırım kredisi ürününden yararlanabilirsiniz. Banka bu kredi ürünü ile tarımla uğraşan kişilerin sulamalarını daha rahat yapmaları için finansal destek sağlamaktadır.

Tarımsal sulama yatırım kredisi özellikleri
Basınçlı sulama tesisi kurmak istiyor ancak bu tesisi kurmak için gerekli olan finansal desteği bulamıyorsanız Finansbank’tan kredi kullanabilirsiniz. Banka sulama için yatırım yapacak olan kişilere kredi desteği sunmaktadır. Uygun vade ve faiz oranları ile kredi kullanarak sulama işlemini daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sulama kredisini kullanarak, yapacağınız yatırımın maliyetinin %85’i kadar Finansbank’tan finansal destek alabilirsiniz. Banka sulama sistemi için yapılacak olan yatırımın %85’ine kadar kredi vermektedir. Bu oran dışında kalan %15’lik kısım için kendi imkanlarınızı kullanmanız gerekmektedir. Banka kredi için vade seçeneğini de oldukça esnek tutmaktadır. İpotek teminatlı olarak krediyi kullandığınızda maksimum 120 ay vadeye kadar bankadan kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca krediyi kullandıktan soran ödeme periyotları içinde farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz krediyi 1 – 3 – 6 ve 12 ayda bir seçeneklerinden birini seçerek, seçtiğiniz periyotta kredi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Özellikle hasat zamanı ödeme yapmak isteyenler için oldukça avantajlı bir kredidir.
Tarımsal sulama yatırım kredisi başvurusu
Finansbank tarımsal sulama yatırım kredisine başvurmak için sadece bankanın şubelerine gitmeniz gerekmektedir. İnternetten veya telefon bankacılığından bu kredi için banka başvuru talebi almamaktadır. Başvuru için gerekli evraklar ise, çiftçilik belgesi, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, yapılacak olan işin proforma faturası ve varsa hibe belgesidir. Bankadan kredi kullanırken bu evrakları kesinlikle bankaya beyan etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir