Tarla Alım Yatırım Kredisi

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayanlar için bankalar çeşitli kredi ürünleri sunmaktadır. Finansbank’ta bu bankalardan biri. Finansbank tarla alım yatırım kredisi ürünü ile tarla almak isteyenler veya ortak olduğu kişinin payını da almak isteyenler çeşitli imkanlarla kredi verilmektedir.

Tarla alım yatırım kredisi özellikleri
Ülkemizde bilindiği gibi çiftçiliğe oldukça büyük bir ihtiyaç vardır. Ülkenin kalkınması ve daha verimli üretim yapması için çiftçilere oldukça çok destek verilmektedir. Bu desteklerden biri de bankaların sunduğu kredi ürünleridir. Kredi ürünleri sayesinde çiftçiler bir çok ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Finansbank tarla alım yatırım kredisi de bu destek kredi ürünlerinden biridir.

Tarla alım yatırım kredisi ürünü ile yeni bir tarla alabilirsiniz. Ayrıca ortağınızın da payını almak istiyorsanız yine bu kredi ürününden yararlanabilirsiniz. Krediden yararlanmak istediğinizde banka almak istediğiniz tarlanın ekspertiz değerini çıkarır. Çıkarılan ekspertiz değerinin %50 oranında finansal kredi desteği sunulur. Buradan anlaşıldığı gibi almak istediğiniz tarlanın değerinin %50’sini de sizlerin ödemesi gerekmektedir.

Kredi ürününden yararlanırken eğer bankaya ipotek teminatı verirseniz vade seçeneği de oldukça avantajlı olmaktadır. İpotek teminatı ile birlikte banka 120 ay vadeye kadar kredi kullanımına onay vermektedir. Bunun yanında banka kredi geri ödemelerinde de çeşitli seçenekler sunmaktadır.

İsteğinize göre krediyi 1 – 3 – 6 ve 12 ayda bir olarak kredi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle hasat zamanı kredisini geri ödemek isteyenler için kredi bu özelliği ile oldukça avantajlı bir hal alıyor.
Tarla alım yatırım kredisi başvurusu ve gerekli belgeler
Kredi ürününden yararlanmak için bazı evrakları bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. Bu evraklar çiftçi belgesi, ÇKS belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, alınacak olan tarlanın ekspertiz raporu, tarlayı satan şahsın nüfus cüzdanı fotokopisidir.Bu evrakları bankaya beyan ederek banka kredinize başvuruda bulunabilirsiniz. Finansbank tarla alım yatırım kredisi ürününe sadece bankanın şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir