Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Günümüzde özellikle de büyük şehirlerde yaşayan birçok aile için otomobil sahibi olmak en önemli hayallerden biri. Ancak taşıt fiyatlarının yüksekliği, birçok tüketici için bu hayale kavuşmanın tek yolunun kredi kullanmak olmasına sebep oluyor.

Taşıt kredisi kullanmak, 48 aya varan vade süresi ile, finansal açıdan “orta vadeli” olarak değerlendirilen bir yatırım. Dolayısıyla bu tip bir kararı doğru zamanda almak çok önemli. Bu nedenle bilinçli tüketiciler faiz oranlarını düzenli olarak takip ediyorlar. Ayrıca ülkemizdeki faiz oranları sık sık dalgalanma yaşadığından, dört yıl gibi uzun bir vade aralığında refinansman ihtimali de hayli yüksek. Sizlerle, 2014 Haziran ayında uygulanan taşıt kredisi faiz oranlarını paylaşıyoruz.

Taşıt Kredisi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diğer kredi türlerinde olduğu gibi, taşıt kredisi de yalnızca faiz oranlarına bakmakla yetinmemeniz gereken bir hizmet. Zira birçok banka, yasal düzenlemelerin izin verdiği sınırlar dahilinde rekabette öne çıkabilmek için farklı hizmet paketleri sunuyor. Ayrıca otomotiv sektörü de bankalarla iş birliği yaparak bir anlamda “toptan kredi” kullanılmasını sağlıyor ve bu da tüketicilere düşük faiz oranları olarak dönüyor. Akbank ile Toyota arasında yapılan ve tüm sıfır kilometre Toyota’lar için geçerli olan düşük faizli kredi kampanyası da bunun bir örneği. Yani kısacası, otomobil kredisi kullanmayı düşünüyorsanız faiz oranlarını takip etmelisiniz; ancak krediyi kullanacağınız zaman tüm bankaların paketlerini detaylı biçimde incelemenizi öneriyoruz.

2014 Haziran Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?
Güncel verilere göre en düşük taşıt kredisi faiz oranları, ING Bank tarafından sunuluyor. ING Bank, hem 0 km hem de ikinci el araçlar için %0,99 faiz oranı ile kredi sunuyor. Akbank %1,06 faiz oranı ile ikinci sırada yer alırken, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası %1,07 faiz oranı uyguluyor. Vakıfbank’ın uyguladığı faiz oranı ise %1,08. Türkiye İş Bankası ve Halkbank ise %1,10 faiz oranı ile orta sıralarda yer alıyorlar. Bu ayın en yüksek taşıt kredisi faiz oranı ise Garanti Bankası tarafından %1,11 olarak uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir