TEB Taşıt Kredisi

TEB taşıt kredisi ürünü ile alacağınız araç için finansal destek sağlayabilirsiniz. Kendinize uygun olan vade ve faiz seçeneklerinden yararlanarak araç sahibi olabilirsiniz. TEB taşıt kredisi ürünü hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

TEB taşıt kredisi özellikleri
TEB taşıt kredisi ürününden hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için yararlanabilirsiniz. Sıfır kilometre araçlar için kullanacağınız ve 24 ay vadeye kadar olan kredi ürünlerinde faiz oranı %1.25 olmaktadır. Eğer sıfır kilometre araç için kullanacağınız kredide vade seçeneğini 48 aya kadar seçmek isterseniz faiz oranı %1.29 olarak belirlenmektedir.

İkinci el araç kredilerinde ise maksimum 48 ay vade seçeneğinden yararlanabilmektesiniz. İkinci el araçlar için sunulan taşıt kredisi faiz oranı ise %1.35 olarak belirlenmektedir.

Her iki kredi seçeneğinde de dosya masrafı kredi tutarına göre değişmektedir. Ancak azami dosya masrafı 787,50TL olmaktadır.

TEB taşıt kredisi başvurusu için gerekli evraklar
Bankanın taşıt kredisi başvurusu yapmanız için bazı gerekli evraklar bulunmaktadır. Temel olarak nüfus cüdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgeleri gerekmektedir. Sıfır kilometre araçlar için proforma fatura ve ikinci el araçlar içinse ruhsatın bankaya beyan edilmesi gerekmektedir. Banka ilk başvuruda kefil şartı aramamaktadır. Ancak gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bankanın kefil isteme hakkı bulunmaktadır.

TEB taşıt kredisi başvurusu
Sizlere uygun olan kredi için başvuru yapmak istiyorsanız bankanın herhangi bir şubesine uğramanız yeterlidir. Taşıt kredisi kullanmak için gerekli olan evrakları bankaya beyan etmeniz yeterlidir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra banka sizlere kredi başvuru sonucunuzu iletecektir.Ayrıca online taşıt kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda TEB müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Genelde bankaların web sitesi üzerinden yaptığınız online kredi başvuru sonucunda sms ile kredinizin onaylandığı şubeye uğramanız gerektiği bilgisi verilir , bu ön onaydır.Şubeye uğrayıp bilgi almanız en sağlıklı yol olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir