Tekstilbank IBAN Sorgulama ve Swift

Tekstilbank hesabınız varsa ve para transfer işlemlerini sık gerçekleştiriyorsanız, bu işlemlerde IBAN numaranızı kullanmak size hem vakit kazandırır hemde yanlış bir işlem yapmanızın önüne geçer. IBAN numarası ile yapacağınız işlemler her zaman daha sağlıklı olur. Çünkü hesap numarasına para göndermek için hesap sahibinin ismi ve soy ismi, hesap numarası, bankanın şube kodu ve duruma göre ekstra bilgiler gerekmektedir. Ancak durum IBAN ile daha farklıdır. IBAN ile para transfer işlemlerinde sadece alıcının isim ve soy ismi, IBAN yeterli olmaktadır.

Tekstilbank Swift kodu
Tekstilbank hesaplarınızdan yurt dışına para transferi yapacaksanız Tekstilbank Swift kodunu bilmeniz gerekmektedir. Uluslararası para transferlerinde bankalar iletişimi Swift kodları ile yaparlar. Eğer Tekstilbank hesabınızdan yurt dışına para gönderecekseniz veya para alacaksanız Tekstilbank Swift kodu “TEKBTRIS” Bu kodu belirterek para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tekstilbank IBAN sorgulama
IBAN ile para gönderme işlemlerinizde eğer bir hata yaparsanız paranız tekrardan hesabınıza yatırılır. Bu yanlışlığın anlaşılması ise banka tarafından kısa bir sürede gerçekleşir. Aynı durum hesap numarası ile yapılan işlemlerde geçerli değildir. Bu yüzden IBAN numarası ile para transferi yapmayı her zaman öncelikli olarak tutmalısınız.Eğer para göndermek istediğiniz kişinin sadece Tekstilbank hesap numarasını biliyorsanız Tekstikbank IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirerek hesabın IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Tekstilbank IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada IBAN numarasını öğrenmek için öncelikle hesabın bulunduğu şubeyi seçmelisiniz. Daha sonra müşteri numarasını belirtmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra ek no da girildikten sonra hesapla butonuna basmanız yeterlidir. Butona bastıktan sonra karşınıza hesabın IBAN numarası çıkacaktır. Bu numara ile hızlı bir şekilde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir