Tekstilbank Kredi Başvurusu

Ülkemizde kredi ürünleri sunan Tekstilbank, çeşitli kredileri ile müşterilerinin her ihtiyacına karşılık bir kredi ürünü sunmaktadır. Tekstilbank kredi başvurusu yaparak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Tekstilbank kredi başvurusu yaparken gerekli olan evraklar

Her bankada olduğu gibi Tesktilbank’ta kredi başvuruları alırken bazı evraklar istemektedir. Bu evraklar kredi ürününün çeşidine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyaç kredilerinde genel olarak nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ikametgah belgesi yeterli olmaktadır. Konu kredilerinde ise ihtiyaç kredilerinde gerekli olan evrakların yanı sıra alınacak konutun tapusu istenmektedir. Araç kredilerinde ise ihtiyaç kredisinde gerekli olan evrakların yanı sıra sıfır araçlar için proforma fatura ve ikinci el araçlar içinse ruhsat fotokopisi gerekmektedir. Banka bu evrakların yanı sıra ek evrak veya taleplerde bulunabilir. Banka ilk başvuru esnasında kişilerden kefil istememektedir. Ancak yapılan incelemeler sonucunda gerek gördüğü zaman kefil isteme hakkına da sahiptir.

Bu belgeler ile bankaya kredi başvurusu yaptıktan sonra ortalama olarak 3 gün içerisinde kredi başvurunuz sonuçlanmaktadır. Bu süre içerisinde kredi başvurusu yapanın kredi risk raporu çıkarılır ve kredi kullanmaya uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer uygun görülürseniz kredinizin onaylandığı gün nakit parayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Tekstilbank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Günümüzde çoğu banka internet üzerinden kredi başvurusu seçeneği sunmaktadır. Ancak Tekstilbank’ta ne yazık ki henüz böyle bir imkan yok. Bankanın kredi ürünlerinden yararlanmak için kredi başvurusu esnasında gerekli olan evraklar ile bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli incelemeler yapılacak ve kredi sonucunuz sizlere bildirilecektir.

Tekstilbank Kredi Başvurusu” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir