Vakıfbank İnternet Şubesi Girişi, İnternet Bankacılığı İşlemleri

Yurdumuzda faaliyet gösteren resmi ve özel bütün bankaların artık internet şubesi uygulaması var. Hala bir devlet bankası olan Vakıfbank da bu sanal şube hizmetini müşterilerine uzun zamandan beri sunuyor. Devlet bankası olması özellikle emeklilerin gözünde bankayı hala sempatik bir hale getiriyor. Orta yaş üstü bu kuşak internet bankacılığına pek yatkın olmasa bile genç kuşaklar bu kolaylıktan yararlanabiliyorlar. Aslında bankaların internet şubesini kullanmak mümkün olduğunca pratik hale getirilmiştir. Vakıfbank internet bankacılığı işlemleri de herkesin kullanabileceği kadar basittir. Bir kere kullanmaya alışılınca zaten hiçbir sorun yaşanmaz. Önemli olan şubeye girişinizi sağlayacak şifredir. Şifrenizi size anlamlı gelen ifadelerden oluşturun. Herkesin kolayca tahmin edeceği şeyler olmasın. Çünkü şifre sizin bu sanal şubeye giriş anahtarınızdır.
Bankaya bilgisayarınızdan ilk girişi yaparken sizden telefon numaranız kaçtır, markası nedir gibi sorular istenmez. Eğer bunlar giriş aşamasında size soruluyorsa hemen telefon bankacılığını arayarak haber verin, sistemde virüs var demektir, konu bilişim güvenliğini ilgilendirir hale gelmiştir. Ayrıca gene girişlerde uygun bir anti virüs programı kullanmanız öğütlenmektedir. Hatta isterseniz banka size ücretsiz bir programı sistemden yükletmektedir.
Bütün İşlemleri Kolayca Yapabilirsiniz
Bütün bankalarda olduğu gibi Vakıfbank da işlemleri bireysel ve ticari olarak ayırmaktadır. Vakıfbank İnternet Şubesine müşteri numaranızla ya kart numaranız ile girebilirsiniz. Burada sözü edilen kredi veya hesap kartıdır. Sonrasında bütün bankacılık işlemlerini, çok bilinen bir anlatımla söylenecek olursa, yerinizden bile kalkmadan, günün her saati gerçekleştirebilirsiniz. Nakit para yatırıp çekme dışındaki bütün bankacılık faaliyetleri bu şubelerde yapılmakta, işlemler takip edilmektedir.

Vakıfbank internet bankacılığı da bu sistemin bir parçasıdır. Ödemelerinizi yapabilir, vergi ve trafik cezası ödeyebilir, yatırım hesaplarınızı izleyebilir, EFT ve havale gerçekleştirebilirsiniz. Döviz hesapları takibi, yurt dışına para gönderme, sigorta poliçe takibi gibi konular da internet bankacılığı ile rahatlıkla yürütülebilir. Şubeye kadar gitmeye, zaman harcamaya, yorulmaya gerek yoktur. Bütün bankacılık işlemleri gerçekten bir tıkla elinizin altına gelmiştir. En önemli konulardan biri olan kredi ödemeleri ve kredi talepleri de bu şubede gerçekleşmektedir. Yani her çeşit kredi talebinizi (ki ihtiyaç kredisi her zaman başta gelir) Vakıfbank internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

vakifbank-internet-bankaciligi
vakifbank-internet-bankaciligi

Ekranda İkinci Adıma Geçmek
Vakıfbank internet şubesine giriş ekranı siteye girip açıldığı zaman sizden kart numarası ve internet şifresi istiyor. Bunları yazıp ikinci adıma geçmek için giriş butonuna bastığınız zaman ekrana kimlik bilgilerinizin gelmesi gerek. Eğer gelmiyorsa gene bir sorun var demektir. Bu durumda tek kullanımlık şifre bile istemeyiniz ve gene 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığına haber veriniz. Şubeye de başvurabilirsiniz. Görüldüğü üzere internet bankacılığı kendi sistemi içinde fazlasıyla güvenlidir.
Sözleşme Yapılır
Bu sanal bankacılık alemine giriş için banka sizinle işin en başında bir sözleşme yapar. Yani sizin izninizle hesaplarınızı internet kullanımına açar. Bunu da Vakıfbank, şubede imzalayacağınız Bireysel Ürün ve Hizmet Paketi Sözleşmesi ile sağlamaktadır. Sonra şifre almanız istenir. Bütün bu süreçte sizden hiç bir ek ücret talep edilmez. Hatta internet bankacılığını kullanmak daha karlıdır. Pek çok işlemin karşılığı burada normal şubelere oranla daha ucuzdur. Şifreniz ise sekiz haneden oluşan bir tanımlamadır. İçinde en az bir harf veya en az bir rakam olmalıdır. Şifre unutmak herkesin başına gelebilir. Eğer bireysel müşteri iseniz internet sitesinin şifre al bölümünden, ticari müşteri iseniz şubeden yeni şifre talep edebilirsiniz.

https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselinternetbankaciligi/vb99/loginUser.aspx?T=0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir