Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Günlük hayatımızda harcamalarımız da kredi kartı kullanımlarımız oldukça geniş bir yer almaktadır. Hatta zaman zaman aylık gelirimizin ve ödeyebileceğimiz miktarlarında üstünde harcamalar yaptığımız da oluyor. Daha sonra kendimizi ödeme zorluğu içerisinde bulabiliyoruz. Ödemelerinizi düzenli yaparken geliriniz düşebilir,isteğiniz dışında işsizlik yaşıyor olabilirsiniz veya bazı sağlık problemleri yaşıyor olabilirsiniz.

Bu istenmeyen durumlar yüzünden de ödemelerinizi yapamayabilirsiniz. Kredi kartınızı ödeyememe durumunda da banka idari takip başlatabilir,Merkez Bankası Kara Listesine girebilirsiniz. Yasal takip başlayabilir,süreç icra takibine kadar gidebilir.

Eğer Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı kullanıcısı iseniz ve kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız”kredi kartı borcu yapılandırma yasası” kapsamında  kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası birkaç dönemlik gecikme yaşadığınız takdirde bu talebi oluşturabilmektedir. Başvuru için banka şubelerini kullanabileceğiniz gibi, telefon bankacılığı 444 0 448 yada 0850 222 448 aracılığıyla,internet bankacılığı aracılığıyla da yapabilirsiniz. World Kart Risk birimi ile görüşerek bankanızla karşılıklı bir anlaşmaya gidebilirsiniz.

 

Kredi kartınızın borcunun yapılandırılmasında borç tutarı üzerinden Yapı Kredi Bankasının belirlemiş olduğu oranlardaki faiz işletilecektir.Borç tutarı içine yapılan diğer masraf tutarları ilave edilecektir.Eğer masrafları nakit ödemeyi tercih ederseniz masraflar üzerinden indirim yapılacaktır.Belirlenen vade dönemlerinde taksitlendirme yapılacaktır.Genellikle de bu vade dönemleri 9-12 ay eşit taksit şeklinde olabilirken faiz oranı tamamıyla bankanızla görüşmeniz sonucu belirlenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir